Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Artur Szalpuk: Można powiedzieć, że wyprzedzamy trochę plan

Artur Szalpuk: Można powiedzieć, że wyprzedzamy trochę plan

fot. Klaudia Piwowarczyk

Artur Szalpuk nie mógł pomóc kolegom w meczu przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi. Przyjmujący wciąż rehabilituje się po zabiegu kolana. – Czuję się bardzo dobrze i rehabilitacja przebiega poprawnie. Można powiedzieć, że wyprzedzamy trochę plan. We wtorek wprowadziliśmy już kilka elementów siatkarskich. Cieszę się z tego, jak przebiega ta rehabilitacja – mówił Szalpuk.

Od kilku tygodni na boisku w szeregach PGE Skry brakuje Artura Szalpuka. Przyjmujący cały czas jest w trakcie rehabilitacji po zabiegu kolana. – Czuję się bardzo dobrze i rehabilitacja przebiega poprawnie. Można powiedzieć, że wyprzedzamy trochę plan. We wtorek wprowadziliśmy już kilka elementów siatkarskich. Cieszę się z tego, jak przebiega ta rehabilitacja – zdradził Szalpuk. Przyjmujący PGE Skry przyznaje, że stęsknił się za siatkówką. – W tamtym roku trochę się naodpoczywałem i liczyłem na to, że w tym roku uda się przebrnąć bez kontuzji. Niestety przytrafiła się taka dolegliwość, której nie udało się zapobiec – przyznał Szalpuk.Jeśli chodzi o sam zabieg, to według siatkarza był to „najmniejszy wymiar kary”. – Tak naprawdę kolano zostało tylko wyczyszczone. Teoretycznie po naderwaniu mięśnia wraca się dłużej, niż po tym zabiegu – tłumaczył. – Pojechałem do szpitala, dostałem znieczulenie i poddałem się operacji. Następnego dnia wyszedłem już o kulach do domu. Jeden dzień poświęciłem na odpoczynek, a kolejnego już rozpocząłem rehabilitacje. Nie było na co czekać i wspólnie ze sztabem zdecydowaliśmy się, że trzeba wziąć się za pracę – wyjaśnił siatkarze bełchatowskiego zespołu.

Oglądając mecze zza boiska Szalpuk bardzo przeżywa spotkania. – W Suwałkach i Warszawie było trochę złości, że nie mogłem pomóc i że przegraliśmy. Niestety, to już przeszłość i trzeba się skupić na tym, co przed nami. Muszę przyznać, że większe emocje są jednak na boisku. Ciężko to do czegoś porównać, gdy się tego nie pozna. Kibice na pewno też się denerwują, ale to coś innego – mówił Artur Szalpuk.

źródło: inf. prasowa, skra.tv

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved