Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Artur Szalpuk: Mieliśmy swoje szanse

Artur Szalpuk: Mieliśmy swoje szanse

fot. Klaudia Piwowarczyk

W przedostatnim meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich biało-czerwoni po raz pierwszy poczuli smak porażki. Grająca rezerwowym składem reprezentacja Polski przegrała z drużyną z Iranu 1:3. Szansę na grę w większym wymiarze czasu dostał młody przyjmujący, Artur Szalpuk. – Starałem się dzisiaj bawić grą i zaprezentować na miarę moich możliwości – powiedział siatkarz.

Artur Szalpuk aż do pojedynku z Iranem wchodził tylko na krótkie zmiany. Wiązało się to nie tylko z tym, że młody siatkarz na pozycji przyjmującego miał dużą konkurencję, ale również z drobną kontuzją, której nabawił się zawodnik. – Podczas pierwszej rozgrzewki przed pierwszym meczem naciągnąłem mięśnie brzucha i nasi fizjoterapeuci stwierdzili, że należy mi się przerwa od gry. Nie było sensu ryzykować pogłębiania się urazu. Teraz jest już OK – wyjaśnił Szalpuk.Nowy nabytek PGE Skry Bełchatów był jednym z najjaśniejszych punktów reprezentacji w sobotnim starciu. W czterosetowym pojedynku długo był najlepiej punktującym, jednak ostatecznie zapisał na swoim koncie 21 oczek, podczas gdy Dawid Konarski zdobył ich 29. Dobra postawa tych zawodników nie wystarczyła jednak, by zapisać na swoim koncie kolejne zwycięstwo. – Mieliśmy swoje szanse, ale szczęście było po stornie Irańczyków. Oczywiście w czwartym secie, bo w dwóch pierwszych oni zdecydowanie nad nami górowali – powiedział Szalpuk, który pomimo wysokiej zdobyczy punktowej nie był do końca zadowolony ze swojej gry. – Jest nad czym pracować. Starałem się dzisiaj bawić grą i zaprezentować na miarę moich możliwości. Żałuję, że nie doszło do tie-breaka, bo chcieliśmy wygrać ten mecz. W czwartym secie mieliśmy piłki setowe – podsumował młody siatkarz.

Szalpuk w ostatnim sezonie w Cerrad Czarnych Radom współpracował z Raulem Lozano, który obecnie przejął reprezentację Iranu. Młody siatkarz nie ukrywa, że trener mocno wpłynął na jego postawę. – Cenię go bardzo i cieszę, że na niego trafiłem. Bardzo pomógł mi się rozwinąć jako zawodnikowi. Cieszę się, że odnosi sukcesy z nową drużyną, choć szkoda, że dzisiaj naszym kosztem – powiedział Szalpuk. – Mogę żartobliwie powiedzieć, że musi twardą ręką prowadzić Iran, bo my się go od razu słuchaliśmy – zakończył przyjmujący.

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved