Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Artur Szalpuk: Mieliśmy cały mecz pod kontrolą

Artur Szalpuk: Mieliśmy cały mecz pod kontrolą

fot. Klaudia Piwowarczyk

Biało-czerwoni już przed spotkaniem z Hiszpanami byli stawiani w roli wyraźnych faworytów do wygrania tego meczu. – Oczywiście, że wiemy z kim przyjdzie nam się zmierzyć. Nawet nie same wygrane Polaków robią wrażenie, ale sposób w jaki odnoszą te zwycięstwa. Używają do tego wszystkich czternastu zawodników i to właśnie sprawia, że przygotowanie się do takiej konfrontacji jest bardzo trudne – mówił przed tym meczem szkoleniowiec reprezentacji Hiszpanii. I choć jego podopieczni, szczególnie na początku spotkania, próbowali przeciwstawić się Polakom, to ostatecznie musieli uznać wyższość mistrzów świata.

Wszystko wyglądało tak, jak to sobie założyliśmy. Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie i cieszymy się, że jesteśmy w następnej rundzie. W pierwszej partii chyba pierwszy raz przeciwnik nam się lekko przeciwstawił i może to wyglądało tak, że graliśmy na lekkim ręcznym, ale szybko wróciliśmy i rozkręciliśmy się już na dobre – stwierdził Artur Szalpuk, który pojawił się na boisku pod koniec meczu, kiedy to Vital Heynen znów postanowił zmienić podstawową szóstkę zawodników.– Mieliśmy cały mecz pod kontrolą, w każdej jego fazie i elemencie. Praktycznie nie pozostawiliśmy Hiszpanom przestrzeni na rozwinięcie skrzydeł, podjęcie równej walki. Z tego należy się tylko cieszyć, ale już skupiać na spotkaniu z Niemcami, bo to drużyna zdecydowanie lepsza od Hiszpanii i naszych wcześniejszych przeciwników. Powodzenie w poniedziałkowym spotkaniu zbliży nas istotnie do najważniejszego celu tych mistrzostw – przyznał Marcin Komenda, rozgrywający reprezentacji Polski.

Szalpuk chwalił nie tylko grę, ale również niesamowitych polskich kibiców, którzy po raz kolejny szczelnie wypełnili halę Omnisport w Apeldoorn. – Było trochę jak w Iranie – bardzo głośno, dużo trąbek. Kibice są niesamowici i gra się dla nich fantastycznie. Wydaje mi się, że wszędzie gdzie gramy, może nie wliczając tutaj Japonii czy Australii, mamy bardzo dużą rzeszę fanów, którzy przychodzą na nasze mecze.

W niedzielę Polaków czeka dzień przerwy, a w poniedziałek o 20:00 zagrają z Niemcami w ćwierćfinale. – Znamy ich dość dobrze, bo kilku zawodników grało lub gra nadal w Polsce. Są dobrą drużyną, która jednak słabo zaczęła turniej, ale w 1/8 finału pokazała, że wraca do swojego poziomu, więc spodziewam się najtrudniejszego meczu jak do tej pory na tym turnieju – zakończył polski przyjmujący.

 

źródło: plusliga.pl, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved