Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Artur Szalpuk: Liga pędzi jak szalona

Artur Szalpuk: Liga pędzi jak szalona

fot. plusliga.pl

– Był to bardzo fajny okres w mojej przygodzie z siatkówką. Bardzo cenie pracę z Andreą i to, co wspólnie w poprzednim sezonie osiągnęliśmy, ale to już jest przeszłość. Jestem już w innym klubie, w którym mam nowe cele do osiągnięcia – powiedział po wywalczeniu Superpucharu Polski przyjmujący PGE Skry, Artur Szalpuk.

Siatkarze PGE Skry Bełchatów mają już na swoim koncie pierwsze trofeum wywalczone w tym sezonie. Podopieczni Roberto Piazzy w meczu o Superpuchar pokonali Trefla Gdańsk. Szczególnie ważny był to pojedynek dla Artura Szalpuka, który w poprzednim sezonie u boku Andrei Anastasiego odbudował się, by wrócić do Bełchatowa i stać się jednym z filarów reprezentacji Polski. – Był to bardzo fajny okres w mojej przygodzie z siatkówką. Bardzo cenię pracę z Andreą i to, co wspólnie w poprzednim sezonie osiągnęliśmy, ale to już jest przeszłość. Warto ją miło wspominać, lecz jestem już w innym klubie, w którym mam nowe cele do osiągnięcia – powiedział Artur Szalpuk, który w starciu o Superpuchar Polski zapisał na swoim koncie 7 punktów.

Po mistrzostwach świata kadrowicze dostali co najwyżej tydzień wolnego, a teraz muszą już skupiać się na obowiązkach klubowych. Pracy jest sporo, a poszczególne zespoły rozgrywają mecze nawet co trzy dni. – Liga pędzi jak szalona. Nie ma czasu na rozmyślania. Trzeba ciężko pracować, by utrzymać się w dobrej kondycji fizycznej i walczyć w każdym meczu o punkty. Nie czuję się tak jak na mistrzostwach świata, ale to byłoby wręcz nienormalne. Przez całe lato pracowaliśmy, aby w tamtym turnieju być w wielkiej dyspozycji, a teraz dążymy do tego, by tę dyspozycje jak najszybciej odzyskać – zaznaczył przyjmujący bełchatowskiej drużyny, która w grudniu zagra w Klubowych Mistrzostwach Świata, ale zawodnicy nie wybiegają tak daleko w przyszłość, a skupiają się na najbliższych pojedynkach ligowych. – Każdy kolejny mecz jest najważniejszy. Chcę się w nim zaprezentować z jak najlepszej strony. Chcę pomagać drużynie, bo wiem, że mogę to zrobić w jeszcze większym stopniu. Mam nadzieję, że tak wkrótce się stanie – zakończył Artur Szalpuk, którego wraz z kolegami w najbliższy weekend czeka kolejny pojedynek. Tym razem o ligowe punkty PGE Skra będzie walczyła z Indykpolem AZS-em Olsztyn.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved