Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Artur Szalpuk: To jeden z trudniejszych turniejów

Artur Szalpuk: To jeden z trudniejszych turniejów

fot. Klaudia Piwowarczyk

Polscy siatkarze kolejny turniej Ligi Narodów rozegrają w Iranie, a oprócz gospodarzy ich rywalami będą także reprezentacja Rosji oraz Kanady. – Przy lepszej zagrywce można nasz blok jeszcze bardziej wyśrubować. Na razie jesteśmy na etapie budowania formy, bo na zgrywanie jeszcze przyjdzie czas, kiedy grupa zawodników będzie bardziej wąska – mówił tuż przed wylotem do Iranu przyjmujący polskiego zespołu, Artur Szalpuk.

Tradycyjnie już w trakcie Ligi Narodów w polskiej kadrze nie zabraknie zmian na kolejny turniej. W Iranie zagra między innymi Jakub Kochanowski, którego nie było w składzie na weekend w Chinach. –  Co dwa dni trenowałem na siłowni, a oprócz tego mogłem odpocząć – wspominał środkowy polskiej kadry. Mecze w Iranie zawsze wzbudzały wiele emocji, teraz doszły do tego słowa Michała Kubiaka, które kapitan polskiego zespołu wypowiedział w szeroko komentowanym wywiadzie. – Myślę, że to będzie turniej taki, jak każdy inny. Może na trybunach będzie trochę głośniej niż zwykle, bo z tego już irańscy kibice już słyną i nie spodziewam się żadnych niespodzianek – podkreślił Kochanowski i dodał: –  To jest bez znaczenia, uważam, że nic się nie zmieni i będzie to normalny siatkarki turniej bez drugiego dna.Reprezentacja Iranu w tegorocznej edycji Ligi Narodów radzi sobie bardzo dobrze. Podopieczni Igora Kolakovicia przegrali do tej pory tylko jedno spotkanie i są wiceliderami klasyfikacji. – Każdy ma lepsze i gorsze dni. My musimy po prostu wyjść na boisko i zagrać swojego maksa. Milad Ebdipour też jest w dobrej formie, ale uważam, że my jako polska kadra jesteśmy w stanie postawić się Iranowi – zapowiedział Jakub Kochanowski, który liczy na komplet zwycięstw: – Mam nadzieję, że bilans dla nas po tym weekendzie będzie 3:0, ale pamiętajmy, że to jest sport.

Dobre wyniki reprezentacji Iranu nie biorą się znikąd. – Przed turniejem Ligi Narodów rozmawiałem z Miladem i powiedział mi, że ten turniej traktują całkiem serio. Nie traktują tego tak jak my, czyli jako etap przygotowań. Nie miałem okazji jeszcze oglądać ich meczu, ale myślę, że niczym nas nie zaskoczą. W ich szóstce widziałem tylko jedną zmianę, gra nowy przyjmujący. Iran z pewnością będzie trudnym przeciwnikiem, bo dodatkowo gra u siebie, na gorącym terenie – ocenił Artur Szalpuk. Podopieczni Vitala Heynena w Urmii zagrają również z Kanadą i Rosją. Sborna także do tej pory przegrała zaledwie jedno spotkanie. – W zespole Rosji jest sporo młodych chłopaków, z którymi graliśmy w kadetach i juniorach, są już jednak ograni na arenie międzynarodowej. Uważam, że to jeden z trudniejszych turniejów, które przyjdzie nam rozegrać – przyznał szczerze polski przyjmujący.

Biało-czerwoni są aktualnie na 7. miejscu w tabeli Ligi Narodów, a na swoim koncie mają dwie porażki. – Przy lepszej zagrywce można nasz blok jeszcze bardziej wyśrubować. Na razie jesteśmy na etapie budowania formy, bo na zgrywanie jeszcze przyjdzie czas, kiedy grupa zawodników będzie bardziej wąska – podsumował Artur Szalpuk.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved