Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Artur Szalpuk: Heynen daje nam swobodę, ale na treningach jest surowy

Artur Szalpuk: Heynen daje nam swobodę, ale na treningach jest surowy

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Heynen stara się nas poznać i daje nam dużą swobodę, choć na treningach jest dość surowy i wymaga wiele – powiedział przyjmujący reprezentacji Polski w siatkówce Artur Szalpuk.

Serce bije mocniej w oczekiwaniu na pierwszy mecz?Artur Szalpuk: – Zdecydowanie. Naprawdę cieszyłem się na przyjazd do Spały na treningi. Trenujemy specyficznie, nietypowo. Mamy jeszcze trzy bardzo krótkie sesje treningowe. Jest bardzo dużo zawodników, a większość z nich zaprezentuje się w Lidze Narodów. Jest bardzo fajnie i pozytywnie.

Jest pewna nowość, jeśli chodzi o treningi. Trzy sesje treninowe plus możliwość pójścia na spacer z Vitalem Heynenem, żeby sobie porozmawiać podczas półgodzinnej sesji. To są te nowości, którymi trener chce się do was zbliżyć i lepiej poznać. To chyba coś nowego i dobrego?

– Tak, na ten moment wydaje się, że na pewno jest to nowe, ale też dobre. Spacer z trenerem i rozmowa jeszcze przede mną, więc zobaczę, o co w tym wszystkim chodzi. Na pewno stara się nas poznać i daje nam dużą swobodę, choć na treningach jest dość surowy i wymaga wiele.

Jak wrażenia po kilku pierwszych dniach, kilkunastu treningach? Jak to wygląda z twojej perspektywy?

– Jest dobrze. Nie mamy zbyt wiele czasu, by przygotować się do Ligi Narodów, bo jest to mniej więcej tydzień. Trener próbuje zaszczepić w nas nowe zasady, które mamy zaprezentować potem. W głównej mierze jego styl pracy poznamy dopiero przed zgrupowaniem na mistrzostwa świata.

Przed meczami w Lidze Narodów zagracie dwa towarzyskie spotkania z Kanadą, chyba nie będzie można wyciągać z tych spotkań daleko idących wniosków?

– Tak, zgadzam się, będzie to nasze przetarcie przed Ligą Narodów, jednocześnie będzie to sprawdzian dla nas wszystkich, ponieważ nie da się grać ważnych meczów bez jakichkolwiek wcześniejszych spotkań.

źródło: Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved