Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Artur Szalpuk: Cieszę, że pojadę na kadrę

Artur Szalpuk: Cieszę, że pojadę na kadrę

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Bardzo się cieszę, że pojadę na kadrę. Nie mogę się tego doczekać. Tylko mam nadzieję, że uda mi się odpowiednio przygotować, bym mógł wykorzystać swoje ciało w pełni – powiedział w rozmowie z portalem sport.pl Artur Szalpuk.

Dominik Senkowski: Znalazłeś się w szerokiej kadrze na tegoroczny sezon reprezentacyjny. Czy po długim i trudnym sezonie ligowym cieszysz się, że nadchodzą mecze reprezentacji czy wolałbyś dłużej odpocząć?Artur Szalpuk: Miałem prawie dwa miesiące przerwy od gry w trakcie sezonu i nie jestem jakoś specjalnie zmęczony. Jeżeli będę w 100% gotowy, to będzie to dla mnie sama przyjemność. Bardzo się cieszę, że pojadę na kadrę. Nie mogę się tego doczekać. Tylko mam nadzieję, że uda mi się odpowiednio przygotować, bym mógł wykorzystać swoje ciało w pełni.

Wśród powołanych jest też m.in. Wilfredo Leon. Powinien wzmocnić drużynę, ale czy nie obawiasz się, że zajmie twoje miejsce w pierwszym składzie?

Gramy na tej samej pozycji, więc to będzie sportowa rywalizacja. Myślę, że obecnie to najlepszy zawodnik na świecie, ale co mi innego pozostało, jak walczyć o miejsce w składzie, pokazywać się na treningach. Rywalizowanie z tak mocnym kolegą z drużyny też może siatkarsko popchnąć mnie do przodu.

Pojawiają się opinie, że Leon mógłby zastąpić Bartosza Kurka w ataku reprezentacji, po tym jak ten doznał kontuzji. Co o tym sądzisz?

Oby Bartek jak najszybciej się wyleczył. Jego zdrowie jest na pierwszym miejscu. Nie wiem, jaki plan ma nasz selekcjoner. Mamy godnych następców Bartka w ataku. Być może trener zdecyduje się postawić na Leona? To już pytanie do Vitala. Zobaczymy też, czy Bartkowi uda się do nas wrócić w tym sezonie.

Stęskniłeś się za Vitalem Heynenem?

Sam się sobie dziwię, co teraz powiem, ale tak, stęskniłem się (śmiech). Jestem bardzo pozytywnie nastawiony przed powrotem na kadrę. Nie mogę się doczekać wspólnych treningów z drużyną i z Vitalem. Mam nadzieję też, że trener trochę mi pomoże odbudować się po tym sezonie w klubie.

Jesteście podwójnymi mistrzami świata. Oczekiwania będą duże, a w tym roku odbędą się mistrzostwa Europy i kwalifikacje olimpijskie.

Gramy po to, by wygrywać, a oczekiwania zostawiamy na boku. Główny cel w tym roku to awansować na igrzyska. Presja na dobry wynik jest w naszym kraju zawsze. Kibice oczekują sukcesów, nawet jak nie ma do tego podstaw. Jesteśmy już do tego przyzwyczajeni.

Więcej znajdziecie na sport.pl.
Rozmawiał Dominik Senkowski.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved