Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Artur Szalpuk: Chciałem zrobić kolejny krok

Artur Szalpuk: Chciałem zrobić kolejny krok

fot. Aleksandra Tarkowska

W piątek w mediach pojawiła się informacja o tym, że młody przyjmujący Artur Szalpuk od przyszłego sezonu reprezentować będzie barwy PGE Skry Bełchatów. Chociaż zawodnik nie może jeszcze oficjalnie potwierdzić tej informacji, nie ukrywa, że taki scenariusz jest niemal pewny. – Po występach w AZS-ie Politechnice Warszawskiej i Czarnych Radom chciałem reprezentować barwy jeszcze silniejszej drużyny, a taką z pewnością jest Skra. To wyzwanie, które chcę podjąć – przyznał Szalpuk.

Artur Szalpuk karierę w PlusLidze rozpoczął w 2013 roku w AZS-ie Politechnice Warszawskiej. W minionym sezonie młody przyjmujący reprezentował barwy Cerrad Czarnych Radom. Niemalże pewne jest, że kolejnym zespołem, w jakim zagra siatkarz, będzie PGE Skra Bełchatów. Szalpuk oficjalnie nie może potwierdzić jeszcze tych informacji, ponieważ do 30 czerwca obowiązuje go umowa z radomską drużyną. Zawodnik nie ukrywa, że walka o miejsce w składzie brązowego medalisty sezonu 2015/2016 będzie dla niego wyzwaniem. – Jest to na pewno wielki klub, a ja chciałem zrobić kolejny krok naprzód. Po występach w AZS-ie Politechnice Warszawskiej i Czarnych Radom chciałem reprezentować barwy jeszcze silniejszej drużyny, a taką z pewnością jest Skra. To wyzwanie, które chcę podjąć – stwierdził Szalpuk.Gra w tak utytułowanym zespole, jakim jest PGE Skra Bełchatów, łączy się z dużą odpowiedzialnością. Bełchatowianie zawsze walczą o najwyższe cele, dlatego też wymagania i presja ciążąca na zawodniku będą wyższe. Ponieważ Skra zdobyła brązowy medal PlusLigi, będzie walczyć w eliminacjach siatkarskiej Ligi Mistrzów, co wiąże się ze znacznym obciążeniem drużyny Philippe Blaina. – Siatkówka jest grą zespołową, odpowiedzialność spada na cały zespół. Idąc do takiego klubu, jest dla mnie oczywiste, że część tej odpowiedzialności muszę wziąć na siebie. Jeśli chodzi o moją rolę w zespole, myślę, że wyznaczy ją trener. Mam nadzieję, że będzie mi dane pograć w Bełchatowie i pomóc tej drużynie w osiągnięciu kolejnych sukcesów – przyznał przyjmujący.

Obecnie Artur Szalpuk przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Spale, gdzie pod okiem trenerów Antigi i Blaina przygotowuje się do kwalifikacji w Tokio. W piętnastce zawodników obok Szalpuka znalazł się również jego nowy klubowy kolega – Bartosz Bednorz. Siatkarz nie ukrywa, że chciałby zostać wybrany do czternastki, która pojedzie na turniej kwalifikacyjny. – Chciałbym na początek wygrać rywalizację o miejsce w składzie na turniej kwalifikacyjny w Tokio. Jest nas piętnastu, jeden odpada i mogę to być ja. Tak więc w pierwszej kolejności chciałbym się skoncentrować na tym najbliższym celu. Nie chcę, póki co, wypowiadać się na temat Tokio i dalszej części sezonu reprezentacyjnego – zakończył Artur Szalpuk.

Piętnastkę siatkarzy wybranych przez Stephane'a Antigę oceniam:

  • dobrze (34%, 210 głosów)
  • bardzo dobrze (30%, 187 głosów)
  • dostatecznie (15%, 91 głosów)
  • celująco (9%, 55 głosów)
  • pała Stephane, siadaj! ;) (9%, 55 głosów)
  • miernie (4%, 26 głosów)

głosujących: 624

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved