Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Artur Szalpuk: Cel jest jasny – złoto olimpijskie

Artur Szalpuk: Cel jest jasny – złoto olimpijskie

Po przegranej końcówce trzeciego seta meczu z Argentyną Artur Szalpuk uspokoił, że nie należy się przejmować przestojami biało-czerwonych. Forma ma przyjść na najważniejszą imprezę sezonu, czyli igrzyska olimpijskie. – Wszystkie działania są temu podporządkowane. Oczywiście chcemy wygrywać wszystkie mecze, jednak na tyle, na ile nam aktualne forma pozwoli – skomentował 21-letni zawodnik.

Emocji w pojedynku Polaków z Argentyną nie brakowało, trzy z czterech odsłon kończyły się walką na przewagi (26:24, 31:29, 36:38). Biało-czerwoni powinni wygrać 3:0, ale moment dekoncentracji spowodował, że mecz się przedłużył. Forma naszych reprezentantów jest daleka od ideału, po czterech meczach mają na swoim koncie dwie porażki i dwa zwycięstwa.

Zdaniem Artura Szalpuka absolutnie nie należy się przejmować dotychczasowymi wynikami, bo Polacy i tak zagrają w Krakowie. – Na tym etapie absolutnie nie powinniśmy zbytnio brać do siebie nie tylko przegranej końcówki trzeciej partii, ale i tych porażek w Kaliningradzie. W meczu z Argentyną szliśmy punkt za punkt w końcówce, ale rywale popisali się skutecznym blokiem i było po secie – analizował sytuację siatkarz PGE Skry Bełchatów.

Później podopieczni Stephane’a Antigi przejęli inicjatywę i pewnie, choć nie bez kolejnego przestoju, triumfowali w kolejnej partii, odnosząc tym samym drugie zwycięstwo w Lidze Światowej. – Nie ma powodów do dramatyzowania, bo w czwartej odsłonie pozytywnie zareagowaliśmy na to, co stało się kilkanaście minut wcześniej i w zasadzie od początku do końca kontrolowaliśmy bieg wydarzeń. Zbudowaliśmy dużą przewagę, wprawdzie później rywale znowu zmniejszyli straty, ale tym razem obyło się już bez nerwów – dodał 21-latek.

Przed igrzyskami olimpijskimi im więcej zaciętych pojedynków, tym lepiej. Każdy taki mecz zwiększa doświadczenie kadrowiczów. – Na pewno w spotkaniu z Argentyną poćwiczyliśmy końcówki, może to zaprocentuje w przyszłości. Z drugiej strony nie jesteśmy „ogórkami”, każdy jakieś doświadczenie ma, więc i kilkanaście takich końcówek również rozegrał – zauważył przyjmujący.

Jak to zwykle bywa, gdy forma Polaków nie jest jeszcze najwyższa, od razu pojawiają się głosy krytyki. Czy negatywne komentarze docierają do naszych reprezentantów? – Nie chcę, żeby to źle zabrzmiało, ale ja nie wiem, co ludzie myślą. Ciężko mi się odnieść do tych komentarzy. My mamy jasno określony cel – złoto w Rio. Wszystkie działania są temu podporządkowane. Oczywiście chcemy wygrywać wszystkie mecze, jednak na tyle, na ile nam aktualna forma pozwoli. Jeśli ktoś za bardzo przejmuje się naszymi porażkami na tym etapie, to już jego sprawa. My na pewno nie bierzemy ich do siebie – zaznaczył Artur Szalpuk.