Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Artur Szalpuk: Byłoby mi bardzo wstyd, gdybyśmy stracili punkty

Artur Szalpuk: Byłoby mi bardzo wstyd, gdybyśmy stracili punkty

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Polski odniosła zwycięstwo w swoim pierwszym meczu w mistrzostwach świata, wygrywając z Kubą 3:1. Najwięcej punktów zdobył przyjmujący Artur Szalpuk. – Nie patrzę na indywidualne statystki. Dla mnie liczy się drużyna. A ta, pomijając kwadrans trzeciego seta, w którym się zablokowaliśmy, wygląda dobrze – ocenił zdobywca 20 punktów.

Z jednej strony to miało był szybkie i łatwe zwycięstwo. Reprezentacja Kuby złożona jest głównie z młodych zawodników. Rywale nie grali na wysokim poziomie. Z drugiej strony ich atutem jest nieprzewidywalność i duża siła w ataku oraz na zagrywce. Właśnie tym drugim elementem pokrzyżowali plany Polakom w trzecim secie. – Z tą nieprzewidywalnością to bym się nie zgodził, bo jak się okazało, mieliśmy ich świetnie rozpisanych. Robili dokładnie to, czego się po nich spodziewaliśmy. Ale do tego są młodzi, w trzecim secie nie mieli nic do stracenia, więc zaryzykowali – podsumował przegranego seta 23-letni Artur Szalpuk.Czwarty set również rozpoczął się od prowadzenia Kuby. Przyjmujący PGE Skry Bełchatów dodał, że był przekonany, że drużyna wróci do dobrej gry. – Mamy swoje ambicje i umiejętności. Byłoby mi bardzo wstyd, gdybyśmy stracili punkty przeciwko Kubie. Niedawno nasi juniorzy ich pokonali… Niefajnie, że przegraliśmy jednego seta, ale nie dramatyzujemy. 12 błędów, które popełniliśmy w trzeciej partii, są jednak niedopuszczalne – zaznaczył najlepiej punktujący zawodnik środowego meczu. Szalpuk wyróżniał się szczególnie w ataku.

Tyle że zamiast atakować z pełną siłą mądrze mijał kiwkami wysoki blok przeciwników. – Graliśmy lżej, bo takie było założenie. Kubańczycy stanowią młody zespół, bardzo skoczny i dobrze atakujący, ale mają mniejszą technikę. W ten sposób szukaliśmy luk – wyjaśnił. Polska ma się rozkręcać z meczu na mecz, tak jak ich forma rosła z każdym meczem towarzyskim. W czwartek zagra z Portoryko, które w środę przegrało 0:3 z Iranem i niczym się nie wyróżniło. – O tym rywalu dowiemy się czegoś więcej w dniu meczu. Do spotkania z Kubą skupialiśmy się tylko na niej. A czy się rozkręcamy? Osobiście czułem się lepiej niż w meczach przed mistrzostwami. Mam wrażenie, że drużyna też – stwierdził Szalpuk.

Rozmawiał Tomasz Biliński – więcej w serwisie sportowy24.pl

źródło: sportowy24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved