Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Artur Ratajczak: Zdajemy sobie sprawę z siły przeciwnika

Artur Ratajczak: Zdajemy sobie sprawę z siły przeciwnika

fot. Klaudia Piwowarczyk

Od domowego starcia z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle rozpoczną sezon 2018/2019 siatkarze będzińskiego MKS-u. Wicemistrz Polski stawi czoła zespołowi z Będzina już w najbliższą sobotę (godz. 17.30).

ZAKSA to team, którego nikomu przedstawiać nie trzeba. O sile srebrnego medalisty mistrzostw Polski stanowią m.in. aktualni mistrzostwie świata: Mateusz Bieniek, Aleksander Śliwka i Paweł Zatorski oraz jeden z najlepszych rozgrywających na świecie, Benjamin Toniutti. – Zdajemy sobie sprawę z siły przeciwnika. ZAKSA to klasowy zespół, ale nawet z takim trzeba powalczyć – mówił Artur Ratajczak, kapitan MKS-u.Będzinianie, przygotowując się do nowego sezonu, rozegrali dwanaście sparingów, a w jednym z nich zmierzyli się ZAKSĄ. Wówczas oba zespoły wystąpiły w niepełnych składach, a na boisku lepsi okazali się rywale. – To był wartościowy mecz, dostarczył nam dużo materiału do analizy – mówił zaraz po nim Adrian Buchowski, przyjmujący drużyny prowadzonej przez Gido Vermeulena.

Bilans dotychczasowych gier przemawia na korzyść ekipy z Opolszczyzny, z którą MKS w Sosnowcu wygrał tylko raz. Miało to miejsce w styczniu 2015 roku, a o zwycięstwie zadecydował tie-break. Siatkarze MKS-u Będzin liczą, że w sobotę historia sprzed ponad trzech lat znów się powtórzy!

Zobacz również:
Zapowiedź 1. kolejki PlusLigi

źródło: mksbedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved