Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Artur Ratajczak wzmocnił MKS Będzin

Artur Ratajczak wzmocnił MKS Będzin

fot. Katarzyna Antczak

Po nieudanym ostatnim sezonie w będzińskim klubie próbuje się wzmocnić skład na kolejny sezon. Jednym z zawodników, który ma polepszyć jakość zespołu, ma być Artur Ratajczak. To on będzie stanowił o sile MKS-u Będzin na środku siatki w przyszłym sezonie. Mierzący 205 cm wzrostu zawodnik dołączył do będzińskiego zespołu na zasadzie rocznego wypożyczenia z Lotosu Trefla Gdańsk.

Ostatnio już gdański klub poinformował, że zawodnik zostanie wypożyczony, by móc zdobywać doświadczenie w grze na boisku. Nowy będziński siatkarz przez większość swojej kariery był związany właśnie z klubem z Trójmiasta, z którym zdobył Puchar Polski, wicemistrzostwo kraju oraz Superpuchar Polski. W poprzednim sezonie występował również z nim w Lidze Mistrzów, m.in. przeciwko takim drużynom jak DHL Modena czy Zenit Kazań. – Dzięki temu nabyłem duże umiejętności i zdobyłem cenne doświadczenie, które chciałbym wykorzystać w nowym klubie i przyczynić się w jak największym stopniu do osiągnięcia jak najlepszego wyniku – przekazał Artur Ratajczak.25-letniemu środkowemu spodobała się ambitna wizja budowy silnej będzińskiej drużyny. Artur Ratajczak przyznał, że z dużym optymizmem podchodzi do reprezentowania naszych barw. – To będzie zupełnie nowy zespół, więc musimy przede wszystkim zadbać o atmosferę w szatni, dzięki której będzie nam się przyjemniej pracować – zaznaczył nowy zawodnik MKS-u Będzin.

Wpływ na decyzję siatkarza o wypożyczeniu do Będzina miała również osoba kanadyjskiego szkoleniowca MKS-u. Artur Ratajczak zasięgnął opinii na jego temat u trenera Andrei Anastasiego. – Trener Anastasi bardzo ciepło wypowiedział się na temat trenera Stelio DeRocco. Zapewnił, że jest to świetny fachowiec, pod okiem którego będę mógł się dużo nauczyć i jeszcze bardziej rozwinąć – zakończył zawodnik, który w minionym sezonie tylko w PlusLidze w barwach Lotosu Trefla Gdańsk rozegrał 62 sety, w czasie których zdobył dla drużyny 77 punktów.

Dodajmy, iż w przeszłości 25-latek reprezentował także Kanię Gostyń, SMS Spała i Ślepsk Suwałki.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: mksbedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved