Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Artur Ratajczak: Popełniamy takie błędy, że źle się na to patrzy

Artur Ratajczak: Popełniamy takie błędy, że źle się na to patrzy

fot. Klaudia Piwowarczyk

MKS Będzin przegrał we wtorek kolejne ligowe spotkanie. Podopieczni Emila Siewiorka mieli swoje szanse w meczu z Asseco Resovią Rzeszów, ale ich nie wykorzystali i zakończyli mecz z zerowym dorobkiem punktowym. Będzinianie pozostają nadal z tylko jednym zwycięstwem. – Na pewno trzeba się w sobie zebrać, podejść krytycznie do sytuacji. Każdy ma chyba w domu lustro, więc musi przed nim stanąć i powiedzieć sobie samemu pewne rzeczy – nie ukrywał kapitan MKS-u Artur Ratajczak.

 Siatkarze z Będzina we wtorek walczyli nie tylko z rywalem, ale i infekcjami.  – Mamy swoje problemy zdrowotne. Przynajmniej dwie osoby grały we wtorek z gorączką, ale nie ma co na to zwalać. Mieliśmy swoje okazje, których nie wykorzystaliśmy, popełniliśmy masę prostych błędów. To był mecz, w którym można było urwać punkty, a jest kolejna porażka. To na pewno boli i nie jest łatwo – powiedział w rozmowie ze stacją Polsat Sport Artur Ratajczak. W ostatnim czasie w najsłabszej ekipie PlusLigi doszło do zmian, m.in. na ławce trenerskiej, gdzie za pracę podziękowano Gido Vermeulenowi. – Ja jestem tutaj od grania i skupiam się na swojej pracy. Są ludzie na górze, którzy mam nadzieję idą w dobrym kierunku i podejmują słuszne decyzje. My mamy pracować na boisku i starać się nie popełniać banalnych błędów. Mamy dobry wynik, a tracimy szansę – skomentował kapitan MKS-u.

MKS Będzin z jednym zwycięstwem zamyka ligową tabelę. Wycofanie się zespołu Stoczni Szczecin spowodowało, że będzinianom nie grozi spadek. – Na pewno trzeba się w sobie zebrać, podejść krytycznie do sytuacji. Każdy ma chyba w domu lustro, więc musi przed nim stanąć i powiedzieć sobie samemu pewne rzeczy. Liga jest zamknięta, ale każdy ma swoje ambicje i chce wygrać. Nie mówię, że mamy zwyciężać z każdym po kolei, ale po prostu walczyć. My popełniamy jednak takie błędy, że po prostu źle się na to patrzy i to jest najgorsze, bo jak bijesz się i przegrywasz, to jeszcze jest to do zaakceptowania, ale to, co robimy, po prostu boli – zakończył Artur Ratajczak.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved