Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Artur Ratajczak: Z optymizmem patrzymy w przyszłość

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarze MKS-u Będzin po serii trzech zwycięstw musieli w piątek uznać wyższość PGE Skry Bełchatów. Będący na fali bełchatowianie nie dali walczącemu o utrzymanie MKS-owi żadnych szans. – Trzeba wyciągnąć lekcję z meczu z bardzo dobrym przeciwnikiem i dalej iść do przodu. Nie załamały nas porażki w pierwszej rundzie, nie załamiemy się także teraz – powiedział po meczu Artur Ratajczak, kapitan zespołu z Będzina.

Spotkanie z PGE Skrą było setnym, jakie Artur Ratajczak rozegrał w barwach zespołu z Będzina. Nie tak jednak zapewne wyobrażał sobie ten jubileusz. – Na pewno można było życzyć sobie wygranej, zwłaszcza z takim zespołem, jak PGE Skra. Ciężko było jednak się przeciwstawić tak grającej drużynie, jak Skra w meczu z nami – nie ukrywał środkowy. Podkreślił także, że ani on ani zespół nie zamierzają się załamywać po tym spotkaniu. – Trzeba wyciągnąć lekcję z meczu z bardzo dobrym przeciwnikiem i dalej iść do przodu. Nie załamały nas porażki w pierwszej rundzie, nie załamiemy się także teraz – podkreślił.Kapitan MKS-u zaakcentował fakt, że w drużynie panuje bardzo dobra atmosfera, są pozytywne relacje w grupie, podkreślał to zresztą także trener Bednaruk.  – Od samego początku mamy w zespole bardzo dobrą atmosferę, trzymamy się razem. Nie było łatwo w pierwszej rundzie, gdzie często graliśmy dobrze, ale brakowało nam czegoś w końcówkach, aby wygrywać – powiedział Artur Ratajczak.Jestem bardzo dumny z zespołu i wiem, że jeden przegramy mecz nas nie zdołuje – dodał zawodnik.

Podopieczni Jakuba Bednaruka nie mają dużo czasu na rozpamiętywanie porażki z PGE Skrą. W środę podejmą kolejnego potentata, Vervę Warszawa Orlen Paliwa, a w sobotę czeka ich ważny mecz z BKS Visłą Bydgoszcz. – Każdy ma podobny terminarz i tutaj nie ma na co narzekać. My nie czujemy zmęczenia przebywaniem ze sobą i to jest bardzo ważne. Patrzymy w przyszłość z optymizmem  – zakończył Artur Ratajczak. Aktualnie MKS Będzin z 16 punktami na koncie zajmuje 13. pozycję tracąc trzy oczka do 12. Asseco Resovii Rzeszów.

 

źródło: inf. własna, youtube - MKS Będzin

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved