Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Artur Pasiński: Nie mamy jeszcze gwarancji, że znajdziemy się w play-off

Artur Pasiński: Nie mamy jeszcze gwarancji, że znajdziemy się w play-off

fot. krispol1liga.pl

– Jeśli chcemy liczyć się w walce o miejsce w czołowej ósemce, to musimy starać się punktować w każdym kolejnym spotkaniu. Dwa punkty zdobyte w Głogowie na pewno nas do tej ósemki przybliżyły, ale jeszcze mamy dużo pracy do wykonania w kolejnych spotkaniach – powiedział przyjmujący Mickiewicza Kluczbork, Artur Pasiński.

W miniony weekend męczyliście się z Chrobrym Głogów. Przegrywaliście już 1:2 i byliście blisko porażki. Spodziewaliście się takiego oporu ze strony gospodarzy?Artur Pasiński:Jadąc na mecz do Głogowa, wiedzieliśmy, że czeka nas tam bardzo ciężkie spotkanie. Tak też było. Chłopaki z Głogowa zagrali bardzo dobry mecz i pokazali, że jeszcze mogą wiele namieszać w Krispol I lidze.

Graliście jednak do końca. Udało wam się odwrócić losy spotkania. Co zadecydowało o tym, że czwarta i piąta partia padły waszym łupem?
– Chłopaki z Głogowa drugiego i trzeciego seta zagrali koncertowo. Wychodziło im praktycznie wszystko, a my popełnialiśmy mnóstwo błędów własnych. W czwartym secie postaraliśmy się ograniczyć nasze błędy do minimum, co dało efekt w postaci wygranego seta numer cztery i pięć.

To chyba bezcenne dwa oczka w kontekście walki o czołową ósemkę? Odetchnęliście trochę po ostatnich trzech wygranych?
– To końca rundy zasadniczej zostało jeszcze siedem kolejek. Jeśli więc chcemy liczyć się w walce o miejsce w czołowej ósemce, to musimy starać się punktować w każdym kolejnym spotkaniu. Dwa punkty zdobyte w Głogowie na pewno nas do tej ósemki przybliżyły, ale jeszcze mamy dużo pracy do wykonania w kolejnych spotkaniach.

Mimo że jesteście w czołówce, to macie o jedno spotkanie rozegrane więcej od rywali. Wciąż chyba nie możecie być pewni gry w play-off? Nad ósmym Krispolem macie siedem oczek przewagi. Myślisz, że wystarczy wam ona do walki w play-off?
– W tabeli panuje straszny ścisk. Tylko Stal Nysa uciekła pozostałym drużynom. Myślę, że nasza przewaga punktowa nie daje nam jeszcze gwarancji, że znajdziemy się w play-off. W tym sezonie liga pokazała już, że zespoły, które były w czołowej czwórce po dwóch czy trzech przegranych potrafiły znaleźć się poza czołową ósemką. Dlatego musimy zachować chłodne głowy do końca rundy zasadniczej, bo losy zespołów walczących o miejsce w czołowej ósemce mogą ważyć się do ostatniej kolejki.

Przed wami starcie z AGH Kraków, która spisuje się ostatnio bardzo dobrze, szczególnie u siebie. Można powiedzieć, że będzie to pojedynek za sześć punktów? Jakiego spotkania się spodziewacie?
– W weekend zagramy z bardzo dobrze spisującą się w ostatnim czasie AGH Kraków. Chłopaki przez ostatnie zwycięstwa pokazują, że chcą się włączyć do walki o awans do play-off. Czeka nas w Krakowie ciężkie spotkanie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że AGH doskonale potrafi wykorzystać atut własnej hali. Jednak jedziemy do Krakowa, aby zdobyć kolejne punkty do ligowej tabeli.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved