Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Arno van de Velde: To dla mnie ogromne doświadczenie

Arno van de Velde: To dla mnie ogromne doświadczenie

fot. cev.lu

Pomimo że reprezentacja Belgii nie zaliczy turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich do udanych, to dla Arno van de Velde było to znakomite doświadczenie. Niespełna dziesięć dni temu ten siatkarz skończył 20 lat i był tym samym najmłodszym uczestnikiem turnieju w Berlinie.

Arno van de Velde nie miał okazji do wyjścia na parkiet podczas rywalizacji w Niemczech, ale mimo tego uważa, że i tak było to dla niego ogromne doświadczenie. – Nie żałuję tego, że pojechałem do Berlina. Nie zrobiłbym tego, gdybym wiedział, że nie jestem gotowy do gry. Była to dla mnie bardzo dobra okazja do zdobycia cennego doświadczenia, w szczególności z uwagi na to, że mogłem podpatrzeć najlepszych zawodników na świecie – powiedział młody środkowy.Idolem van de Velde jest Dmitrij Muserski, który jednak nie mógł zagrać w stolicy Niemiec. Pomimo tego siatkarz w innych zespołach także dostrzegł zawodników, których uważa za jednych z najlepszych na świecie. – Podczas pobytu w Berlinie obserwowałem inne ekipy. Poza Muserskim, którego nie było na turnieju, bardzo podobała mi się gra Karola Kłosa i Marko Podrascanina. Ponadto jest wielu dobrych zawodników na tej pozycji. Staram się z każdego z nich wyciągnąć to co najlepsze i w przyszłości zastosować to podczas mojej gry – dodał Arno van de Velde.

Na koncie młodego środkowego jest już brązowy medal z mistrzostw Europy juniorów w 2012 i 2013 roku. Teraz przyszedł czas na sukcesy w seniorskiej reprezentacji. – Belgia ma wciąż młody zespół, który ma coś do udowodnienia. Nie jest łatwo przełożyć sukcesy z reprezentacji młodzieżowej na seniorską siatkówkę. W młodzieżowej siatkówce zespoły składają się przede wszystkim z zawodników na podobnym poziomie, drużyny opierają się na dwóch, trzech bardzo dobrych siatkarzach. To nie działa w seniorskiej reprezentacji. Można dostrzec to w Berlinie. Tutaj stanęło na starcie osiem wyrównanych ekip, każda naszpikowana gwiazdami. Wszystkie z nich chcą wywalczyć upragniony bilet do Rio de Janeiro – zakończył Arno van de Velde.

źródło: cev.lu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved