Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Arnd „Lupo” Ludwig podał skład Kanadyjek

Arnd „Lupo” Ludwig podał skład Kanadyjek

fot. FIVB

Szkoleniowiec kanadyjskiej reprezentacji kobiet, Arnd „Lupo” Ludwig, podał skład swojego zespołu na zbliżające się zmagania drużyny narodowej. – Jesteśmy podekscytowani świetną kombinacją doświadczonych siatkarek i młodych talentów, które dopiero wdrażamy w system zespołu – powiedział trener zawodniczek z Kraju Klonowego Liścia.

Już nie możemy się doczekać powrotu do ośrodka szkoleniowego w Winnipeg. Nasz entuzjazm jest jeszcze większy i świeższy ze względu na przygotowywanie się do World Grand Prix – oznajmił trener reprezentacji Kanady kobiet, Arnd „Lupo” Ludwig. – Jesteśmy podekscytowani świetną kombinacją doświadczonych siatkarek i młodych talentów, które dopiero wdrażamy w system zespołu – dodał.Skład drużyny narodowej Kanady na sezon reprezentacyjny:
Rozgrywające: Megan Cyr, Dani Smith, Katia Forcier, Mariah Walsh, Courtney Baker
Przyjmujące/atakujące/środkowe: Tabi Love, Shanice Marcelle, Michaela Reesor, Brianna Beamish, Alissa Coulter, Marie-Sophie Nadeau, Charlotte Sider, Danielle Brisebois, Elizabeth Wendel, Marie-Alex Bélanger, Shainah Joseph, Natasha Calkins, Alina Dormann, Lucy Charuk, Marisa Field, Jennifer Cross, Alicia Perrin, Ciara Hanly, Alica Ogoms
Libero: Kristen Moncks, Jessie Niles, Alison Mckay

Kanadyjki walczyć będą w II dywizji World Grand Prix. Zmierzą się w grupie K i M z Dominikankami, Portorykankami oraz Czeszkami, a także biało-czerwonymi i Kenijkami. Dodatkowo walczyć będą w kontynentalnych bojach strefy NORCECA o tamtejszy puchar. Zawody te odbędą się w Santo Domingo (Dominikana) od 30 czerwca do 11 lipca (jedynym sukcesem w historii zawodniczek z Kraju Klonowego Liścia w tych rozgrywkach jest 3. miejsce w 2002 roku).

W oficjalnym rankingu FIVB kadr narodowych (stan na 6 października 2015 roku) siatkarska reprezentacja Kanady kobiet plasuje się na 17. pozycji. Mając na swoim koncie 64 punkty, spadła w stosunku do poprzedniej wersji zestawienia o jedno oczko.

źródło: inf. własna, volleyball.ca

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Grand Prix, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved