Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Arkadiusz Jesionek: Sytuacja nie sprzyja podejmowaniu pochopnych decyzji

Arkadiusz Jesionek: Sytuacja nie sprzyja podejmowaniu pochopnych decyzji

fot. KS Norwid Częstochowa

– Wiele rzeczy może nie jest wstrzymanych, ale idzie zdecydowanie wolniej. Wynika to tylko i wyłącznie z pewnego rodzaju odpowiedzialności i świadomości sytuacji, którą mamy. Jest ona tak niestandardowa, że nie sprzyja podejmowaniu pochopnych decyzji – skomentował Arkadiusz Jesionek, działacz AGH AZS Kraków.

Siatkarze AGH AZS Kraków w minionym sezonie sprawili kilka niespodzianek. Byli groźni szczególnie we własnej hali. Na kolejkę przed końcem rundy zasadniczej znajdowali się na ósmej pozycji, która dawała im grę w play-off. Ostatnia seria gier nie została jednak rozegrana, ale podopieczni Andrzeja Kubackiego i tak pozostawili po sobie dobre wrażenie. – Forma zawodników może wykluwała się trochę dłużej, ale w wielu meczach byliśmy w stanie powalczyć i zbudować sobie przewagę. Bardzo pozytywnie odnoszę się do schematu drużyny, w której są doświadczeni zawodnicy. Dzięki nim młodzież zyskuje w trakcie sezonu – powiedział Arkadiusz Jesionek, działacz AGH AZS Kraków.Nie ukrywa on, że pandemia koronawirusa skomplikowała sytuację w siatkówce. Nie dość, że sezon 2019/2020 został przedwcześnie zakończony, to działacze poszczególnych klubów z ostrożnością planują skład na kolejne rozgrywki. – Wiele rzeczy może nie jest wstrzymanych, ale idzie zdecydowanie wolniej. W innym miejscu znajdowaliśmy się w tamtym roku, a w innym obecnie. No ale wynika to tylko i wyłącznie z pewnego rodzaju odpowiedzialności i świadomości sytuacji, którą mamy. Jest ona tak niestandardowa, że nie sprzyja podejmowaniu pochopnych decyzji – skomentował Jesionek, według którego każda ze stron musi dać coś od siebie, aby w siatkówce były jak najmniejsze straty. – Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że problemy będą miały kluby, zawodnicy i sponsorzy. Jeśli wszyscy podejdą ze zrozumieniem do tematu, to można być dobrej myśli – dodał.

Zanosi się na to, że część klubów PlusLigi będzie dysponowała mniejszymi budżetami niż do tej pory. Może się to wiązać z chęcią pozyskiwania zawodników z niższej klasy rozgrywkowej, którzy będą uzupełnieniem składu i otrzymają szansę pokazania się w elicie. – Wydaje mi się, że bycie czwartym zawodnikiem w PlusLidze nie jest wyróżnieniem dla zawodników, którzy w I lidze mają swoją markę. Szansa na granie większa jest w I lidze niż w PlusLidze. Wiadomo, że kluby z elity wertują rynek I-ligowy, ale bardziej wydaje mi się, że szukają one oszczędności, biorąc zawodników z I ligi niż myślą o tym, żeby w krótkiej perspektywie pokazać ich na boisku – ocenił działacz klubu z Krakowa.

Na razie nie chciał on wypowiadać się odnośnie zmian w AGH AZS-ie. Przesądzone jest jedynie to, że w małopolskiej drużynie na ławce trenerskiej nadal będzie zasiadał Andrzej Kubacki. – To jest pierwsza kwestia, od której zacząłem. Nawet byłoby ciężko w obecnej sytuacji poszukiwać trenerów dla projektu, który robimy. Jest on dość specyficzny, bo dużo bardziej stawia na szkolenie niż super wyniki sportowe. Nam chodzi o prezentowanie dobrej, stabilnej formy dającej szansę na utrzymanie i namieszanie trochę w ósemce – zakończył Arkadiusz Jesionek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved