Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Ariel Fijoł: Jesteśmy bardzo rozczarowani

Ariel Fijoł: Jesteśmy bardzo rozczarowani

Reprezentacja Polski minikadetów po walce uległa w sobotnim półfinale Bułgarii i zmierzy się z Czechami o brązowy medal. Nie da się ukryć, że szansa na zwycięstwo była. Trzeciego i czwartego seta biało-czerwoni przegrali w końcówce, nie brakowało też kontrowersyjnych decyzji sędziowskich. – Jesteśmy bardzo rozczarowani – przyznał trener Ariel Fijoł.

Bułgaria w tym meczu przeważała przede wszystkim w ataku. Zanotowała w tym elemencie 51% skuteczności, zaś biało-czerwoni 38%. W bloku obie ekipy punktowały podobnie 10:10, zaś w asach serwisowych było 7:6 dla Polski. Bułgarzy popełnili jednak więcej własnych błędów.  – Jesteśmy bardzo rozczarowani, ponieważ chcieliśmy grać o złoto, przegraliśmy sety w końcówkach. Jesteśmy tutaj grupą 12 zawodników i każdy z nich jest bardzo ważny dla zespołu. Wszyscy są tutaj walczakami, motywują siebie nawzajem, co możemy tutaj  na turnieju zobaczyć. Jestem przekonany, że w niedzielę chłopaki zrobią wszystko, co w ich mocy, aby wygrać brązowy medal – nie ukrywał trener Ariel Fijoł. Jego podopieczni w czwartym secie odrobili dużą stratę i mieli nawet piłki na doprowadzenie do tie-breaka. Z wygranej cieszyli się jednak Bułgarzy.  Po polskiej stronie liderem w tym meczu okazał się Piotr Śliwka. Młodszy brat Aleksandra Śliwki zdobył w tym meczu 15 punktów.

Komplementów pod adresem Polaków i swojej drużyny nie szczędził trener Martin Stojew. – Polska to jeden z najsilniejszych zespołów na tym turnieju, mają dobrą zagrywkę i obronę. Nasi rywale zaczęli ten mecz dobrze, nasz zespół z kolei miał wiele problemów. Dzięki wsparciu kibiców jednak chłopaki poprawili  grę. W czwartym secie straciliśmy koncentrację, ale potrafiliśmy wrócić z powrotem do walki i ostatecznie wygraliśmy. Jutro musimy pokazać wszystko, co mamy najlepsze, aby zdobyć złoto – powiedział szkoleniowiec. W jego ekipie wyróżnił się Władymir Garkow, zdobywca 22 punktów.  Bułgaria w niedzielę zagra o złoto z Francją, z którą w fazie grupowej przegrała 0:3. Polska o brąz zmierzy się z Czechami, których w grupie pokonała 3:0.

źródło: CEV, inf. własna