Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Ariel Fijoł: Jesteśmy jak rodzina

Ariel Fijoł: Jesteśmy jak rodzina

fot. cev.eu

– Portugalczycy grają bardzo fajną i szybką siatkówkę, a jak daliśmy się im rozkręcić to grali świetnie. My graliśmy przestojami, w końcówce graliśmy również łatwą do odczytania siatkówkę, ale wiedzieliśmy, że ten mecz trzeba będzie wywalczyć serduchem. Całe szczęście chłopcy wytrzymali do końca – powiedział Ariel Fijoł, szkoleniowiec reprezentacji Polski do lat 17.

Reprezentacja Polski do lat 17 odniosła swoje drugie zwycięstwo w mistrzostwach Europy w Sofii, pokonując bardzo dobrze dysponowaną Portugalię 3:1. W meczu biało-czerwoni potrafili wypracować kilkupunktowe prowadzenie, aby za chwilę ponownie grać z rywalami punkt za punkt. – Mamy zespół, który potrzebuje prawdziwych emocji, jak widzieliśmy w tym meczu sami sobie je stworzyliśmy. Wiadomo, że Portugalia gra bardzo fajną i szybką siatkówkę, a jak daliśmy się im rozkręcić to grali świetnie. My graliśmy przestojami, w końcówce graliśmy również łatwą do odczytania siatkówkę, ale wiedzieliśmy, że ten mecz trzeba będzie wywalczyć serduchem. Całe szczęście chłopcy wytrzymali do końca i wygraliśmy – powiedział po meczu trener Ariel Fijoł.Polacy swoją kampanię rozpoczęli od porażki z Włochami, a następnie zanotowali dwa zwycięstwa nad Rosją i Portugalią. Nasz ostatni przeciwnik i reprezentacja Czech były dotąd jedynymi niepokonanymi zespołami w polskiej grupie. – Wiedzieliśmy, że tutaj z nikim nie będzie łatwo, bo Portugalia była w stanie ograć Włochów. Gra naprawdę fajną i szybką siatkówkę, my byliśmy na to przygotowani, ale przygotować a wykonać to jest różnica. Wiadomo, że przychodzą nerwy, emocje, trochę siły też opadają, ten turniej jest łatwy. Zrobimy wszystko co w naszej mocy żeby na odprawie, na rozmowach z chłopakami zrobić wszystko żeby w kolejnych meczach już od początku była większa koncentracja i żeby grało nam się łatwiej – dodał trener reprezentacji Polski.

Wtorek jest dniem niemeczowym, zespoły powrócą do rywalizacji w środę, wówczas zmierzymy się z Grecją. – Ten dzień przerwy przyda nam się na pewno, głowy trochę odpoczną. Będziemy oczywiście trenować i zadbamy o regenerację, aby jak najlepiej przygotować się do meczu z Grecją, ale mamy nadzieję, że zobaczymy też trochę Sofii – stwierdził trener.

Na boisku widać, że Polacy świetnie czują się w swoim towarzystwie, a w trudnych momentach to właśnie team spirit stanowi o sile biało-czerwonych. – Ta drużyna tak naprawdę powstała dwa lata temu, a np. z tego co wiemy Włosi są razem w jednej szkole. My spotykamy się na zgrupowaniach, ale zadbaliśmy o to, żeby czuć się świetnie w swoim towarzystwie. Tak jak powiedział nasz kapitan, drużynowość jest naszą siłą, jesteśmy jak rodzina i w trudnych momentach potrafimy się zebrać, porozmawiać. Podchodzimy do tego emocjonalnie i nic tylko się z tego cieszyć. Zawsze czekamy na to, by znów się spotkać na zgrupowaniach i teraz czerpiemy z tego owoce – zakończył Ariel Fijoł.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved