Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Ariel Fijoł: Ten brązowy medal smakuje jak złoto

Ariel Fijoł: Ten brązowy medal smakuje jak złoto

fot. cev.eu

Reprezentacja Polski zdobyła pierwszy, hsitoryczny medal mistrzostw Europy w kategorii minikadetów. Czempionat w Sofii został rozegrany po raz drugi dla siedemnastolatków. W decydującym spotkaniu biało-czerwoni, podobnie jak fazie grupowej, pokonali Czechów 3:0.

Bardzo się cieszymy. Widocznie Czechom coś zapadło w głowach po tych sparingach. Marzenia się spełniają, jak widać. Chłopcy bardzo dużo z siebie dali żeby przez te dwa lata przygotować się do tego turnieju, a uważam, że przygotowani byliśmy bardzo dobrze. Wiedzieliśmy, że Czechy to bardzo dobry przeciwnik, ale widać jakoś nam leży. My nastawiliśmy się na pięć setów, jakby trzeba było gralibyśmy i tie-breaka.  Ten brązowy medal smakuje dla nas jak złoto. Jestem bardzo dumny z chłopaków, ze sztabu, z którym miałem przyjemność tutaj współpracować. Mam nadzieję, że wielu z chłopaków zabłyszczy w seniorskiej siatkówce i tego im życzę  – powiedział po zwycięstwie trener biało-czerwonych Ariel Fijoł.  Była lekka obawa przed meczem, że skoro wygraliśmy z nimi dziesięć razy, to ten najważniejszy mecz może nie pójść po naszej myśli. Na szczęście skończyło się jak zwykle i wygraliśmy trzy-zero. Mieliśmy ich dobrze rozpisanych, ich atakujący był przez nas skutecznie zatrzymywany, a my graliśmy z serduchem i pokazywaliśmy bardzo dobrą siatkówkę i wyszarpywaliśmy punkty w końcówkach i wygrywaliśmy te sety – podsumował dzisiejszy mecz kapitan polskiej reprezentacji, Jakub Olszewski. Chociaż jak przyznał 16-letni przyjmujący jest pewien niedosyt po kontrowersjach związanych z wczorajszym meczem przeciwko reprezentacji gospodarzy. – Ten medal to spełnienie marzeń, chociaż powinniśmy grać w finale.. Każdy mówi o tym, że sędziowie odebrali nam wczoraj kilka punktów w końcówkach, ale tak to jest jak gra się z gospodarzem turnieju. Medal cieszy nas bardzo, bo ciężko pracowaliśmy na to dwa lata, zwłaszcza ostatnie tygodnie przed mistrzostwami. Nie odpuścilibyśmy sobie potem, gdybyśmy nie dali z siebie wszystkiego w meczu o brązowy medal – przyznał.

W meczu Polacy ponownie wychodzili z wielu opresji, wzajemnie się motywując. – Wspieramy się w trudnych momentach i staramy się żeby jeden naprawiał błąd za drugiego. Przez te dwa lata staraliśmy się żeby chłopcy czuli się, jak najlepiej w tej drużynie. Chciałbym wspomnieć, że przyjechała tutaj dwunastka, ale tych chłopców było dużo więcej. W ostatnim okresie przygotowaliśmy się w osiemnastu, przepisy są takie jakie są, więc nie mogliśmy wziąć więcej osób, ale ten medal należy się także im – wyjaśnił trener Ariel Fijoł.

Najlepiej punktującym zawodnikiem naszej reprezentacji był Tytus Nowik – 19 punktów, dwa mniej zdobył kapitan naszej reprezentacji Jakub Olszewski, który w całym spotkaniu zaserwowała cztery asy. – Starałam się pomóc jak najbardziej mogę, a taka moja rola, że jak nie mogę to i tak muszę dać impuls do działania, cieszę się że mogłem dzisiaj tak pomóc drużynie, ale cała drużyna grała dzisiaj świetnie i teraz możemy cieszyć się z tego medalu – powiedział Olszewski.

Autor: Martyna Szydłowska

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved