Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Arie Brokking: Teraz nic już nie jest w naszych rękach

Arie Brokking: Teraz nic już nie jest w naszych rękach

fot. bbtsbielsko.pl

– Bardzo trudno w chwili obecnej i w obecnej sytuacji myśleć i mówić o przyszłości, o kolejnym sezonie. Wszystkie kluby muszą odnaleźć się w nowej rzeczywistości, rzeczywistości niełatwej. Wszystkie kluby czeka trudny czas przetrwania – powiedział o obecnej sytuacji Arie Brokking.

BBTS Bielsko-Biała po słabym początku sezonu i zmianie trenera wróciło do walki o najwyższe cele na zapleczu PlusLigi. Bielszczanie do końca walczyli o utrzymanie drugiej pozycji po fazie zasadniczej. Przez pandemię nie udało się jednak dokończyć sezonu Krispol I ligi. – Na pewno rozczarowanie ogromne. Będąc sportowcem czy trenerem zawsze chcesz zakończyć rozgrywki na boisku, a nie poza nim. Jednakże powiedzmy sobie szczerze i jasno…to była jedyna możliwa decyzja, innej opcji zwyczajnie nie było. Zdrowie jest najważniejsze i to ono powinno stać na pierwszym miejscu – przyznał Arie Brokking, trener bielszczan.Ekipa z Bielska-Białej w tym sezonie celowała w mistrzostwo i powrót do PlusLigi. Pierwszeństwo do awansu ma zwycięzca fazy zasadniczej – Stal Nysa, dopiero jeśli podopieczni Krzysztofa Stelmacha nie przejdą audytu szansę otrzyma BBTS. – Chcę wciąż wierzyć w to, że w kolejnym sezonie zagramy w PlusLidze, ale to nie zależy już od nas. Największe rozczarowanie to właśnie to, że gdyby rozgrywki zostały dokończone moglibyśmy walczyć o ten upragniony awans na parkiecie. Ja naprawdę wierzę, że mielibyśmy olbrzymie szanse, by te play-offy wygrać. Byliśmy przygotowani i gotowi. Teraz nic już nie jest w naszych rękach. Jest jednak tak jak jest i jeszcze raz powtarzam, właściwe decyzje zostały podjęte. Innej drogi nie było – zaznaczył szkoleniowiec.

W tym sezonie w PlusLidze i I lidze nie wyłoniono mistrza, nie udało się rozegrać finału Pucharu Polski. Rozegrano za to Puchar Krispol I ligi, w którym to bielszczanie pokonali w finale Lechię Tomaszów Mazowiecki. – Pozostały nam wspaniałe wspomnienia z tego minionego sezonu w postaci zwycięstwa w Pucharze Polski. Wygrywając te zmagania pokazaliśmy, ze jesteśmy silnym kandydatem do zwycięstwa także w lidze. Zagraliśmy dwa świetne spotkania przeciwko Lechii. Triumfowaliśmy przed liczną publicznością i przed kamerami Polsatu Sport. Pokazaliśmy nasz potencjał.

Szkoleniowiec podkreślał, że w kontekście nowego sezonu jest wiele niewiadomych. – Bardzo trudno w chwili obecnej i w obecnej sytuacji myśleć i mówić o przyszłości, o kolejnym sezonie. Wszystkie kluby muszą odnaleźć się w nowej rzeczywistości, rzeczywistości niełatwej. Wszystkie kluby czeka trudny czas przetrwania. Nasz prezes rozmawia z każdym zawodnikiem po kolei, próbując zamknąć sezon miniony i znaleźć z każdym jakieś polubowne rozwiązanie. Problemem jest także to, iż wciąż nie wiemy czy szykujemy drużynę na I ligę, czy tez na PlusLigę. Różnica ogromna. Reasumując, wiele niewiadomych i znaków zapytania – zakończył Arie Brokking.

źródło: bielskobiala.dlawas.info

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved