Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Argentyńskie święta Pablo Crera

Argentyńskie święta Pablo Crera

fot. Klaudia Piwowarczyk

Rodzinne grillowanie jagnięciny przy upalnej pogodzie – tak zazwyczaj wygląda najważniejszy rytuał Bożego Narodzenia w Argentynie. – Święta przypadają w lecie. W zasadzie to początek trzymiesięcznych wakacji – mówi  Pablo Crer, siatkarz Trefla Gdańsk.

Wielu Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z zimnem i śniegiem, ale na drugiej półkuli, w Argentynie koniec grudnia jest najcieplejszy w roku.  Jest wtedy lato i temperatura dochodzi tam do nawet 40 stopni Celsjusza.  – Mamy też choinkę, ale zazwyczaj jest sztuczna. Święta przypadają w lecie. W zasadzie to początek trzymiesięcznych wakacji. Sporo osób korzysta w tym okresie bierze kilka lub kilkanaście dni urlopu – opowiada Pablo Crer,W Argentynie nie ma tradycyjnej Wigilii z 12 potrawami, nie ma też drugiego dnia świąt.  – Święta Bożego Narodzenia w Argentynie to coś więcej, niż symbol zjednoczenia rodzin i spędzenia razem pięknej nocy. Ludzie zwykle spotykają się w dużym domu i jedzą wspólną kolację. Nie mamy jednak określonych dań, które muszą pojawić się na stole wigilijnym. Możemy jeść wszystko. W moim rodzinnym gronie przyjęło się, że na stole musi być jagnięcina. To już taka nasza mała tradycja – zdradza środkowy bloku.

Środkowy nie poleci jednak na święta do kraju, może być też spokojny podczas styczniowych kwalifikacji olimpijskich, bowiem Argentyna ma już awans zapewniony.  – W tym roku mam szczęście, bo mogę przeżywać je z mamą i rodziną. Są też w Polsce. To dla nas czas wielkiej radości. Niełatwo jest świętować z dala od kraju, zwłaszcza gdy masz dzieci, ale na tym polega życie sportowca – przyznaje. – Będziemy się świetnie bawić. Najpiękniejsza część wieczoru to oczywiście otwieranie prezentów. Szczególnie synowie nie mogą się zawsze tego doczekać – dodaje 30-latek.

Trefl do treningów wróci 28.12, a pierwsze spotkanie rozegra dopiero w połowie stycznia, Będzie to mecz 1/4 finału Pucharu Polski 15.01. W PlusLidze Trefl wznowi rozgrywki 18 stycznia od meczu z zespołem Cerrad Enea Czarni Radom na wyjeździe. Blisko miesięczna przerwa od ostatniego spotkania spowodowana jest tym, że gdańszczanie w 12. i 13. kolejce grali awansem, a pojedynek z 15. kolejki z PGE Skrą w Bełchatowie przełożony został na 5 lutego.

 

źródło: sport.trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved