Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Argentyńska środkowa nie zagra w Radomiu

Argentyńska środkowa nie zagra w Radomiu

fot. feva.org.ar

Anonsowany przez E.Leclerc Radomkę Radom transfer argentyńskiej środkowej Juliety Lazcano nie dojdzie do skutku. – Mamy w zanadrzu kilka opcji, rozmowy i negocjacje trwają. Na pewno postaramy się o pozyskanie kogoś równie wartościowego jak Lazcano a może nawet i kogoś lepszego – powiedział Thomas Renard-Chardin

Po Pucharze Świata w Japonii, kapitan reprezentacji Argentyny dostała kilka dni wolnego i w poniedziałek miała przylecieć do Polski, aby dołączyć do drużyny E.Leclerc Radomki Radom przed sezonem 2019/2020. Tuż przed wylotem do Europy, zarząd klubu otrzymał informację bezpośrednio od zawodniczki o niezdecydowaniu się na przylot i grę w barwach radomskiej drużyny. Mimo nieprofesjonalnego zachowania zawodniczki klub szuka rozwiązania całej tej, niewygodnej sytuacji. – Słyszeliśmy różne powody, od zdrowotnych po osobiste aż po informację o zakończeniu kariery siatkarskiej przez Julietę… Jesteśmy w kontakcie z jej menadżerami, których również zaskoczyła decyzja Argentynki – skomentował całą sytuację prezes Thomas Renard-Chardin.Klub pragnie dowiedzieć się i zrozumieć powody, dla których tak doświadczona zawodniczka zdecydowała się na kilka dni przed rozpoczęciem sezonu zrezygnować z gry. – Mamy w zanadrzu kilka opcji, rozmowy i negocjacje trwają. Na pewno postaramy się o pozyskanie kogoś równie wartościowego jak Lazcano a może nawet i kogoś lepszego – powiedział Thomas Renard-Chardin. Na rynku jest kilka nazwisk, które mogą być rewelacyjnym wyborem na środku bloku i klub z Radomia zapowiada, że zrobi wszystko, aby pozyskać na te pozycję odpowiednią osobę.

Zachowanie zawodniczki było wielce nieprofesjonalne i nie powinno mieć miejsca na takim poziomie sportowym. Jeśli jednak decyzja jaką podjęła będzie dla niej najlepszą z możliwych, klub życzy powodzenia w dalszym życiu. Jednocześnie przedstawiciele Radomki zapewniają, że sprawa będzie miała swój ciąg dalszy. Sytuacja zostanie zgłoszona do FIVB.

źródło: radomka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved