Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Argentyńscy siatkarze żądają zmian w rodzimej federacji

Argentyńscy siatkarze żądają zmian w rodzimej federacji

fot. fivb-org

Czołowe postacie argentyńskiej siatkówki zdecydowały się wytoczyć oświadczenie skierowane w stronę rodzimej federacji siatkówki. Zdaniem siatkarzy i siatkarek w związku należy wprowadzić szereg zmian, które usprawnią jego działanie, na czym skorzystają sami reprezentanci.

Niebawem obie reprezentacje Argentyny rozpoczną rywalizację w kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich. Męska kadra będzie walczyć w grupie F wraz z Kanadą, Finlandią oraz Chinami. Żeńska drużyna z kolei o awans na IO zmierzy się w grupie C z USA, Bułgarią i Kazachstanem.Na kilkanaście dni przed turniejami czołowe postacie obu zespołów wyraziły swoje niezadowolenie w stosunku do działalności Argentyńskiego Związku Siatkówki. W tym celu zorganizowano specjalną konferencję prasową, w której udział wzięli Facundo Conte, Luciano De Cecco, Alexis González, Santiago Darraidou, Yamila Nizetich oraz Julieta Lazcano. Wszystkie wymienione persony należą do Stowarzyszenia Argentyńskich Siatkarzy.

Podczas spotkania z dziennikarzami zawodnicy i zawodniczki przedstawili swoje postulaty, jakie ich zdaniem mają usprawnić działalność związku. Przede wszystkim ma dojść do zmiany zarządu, gdyż zdaniem reprezentantów obecny nie wywiązuje się ze swojej roli. Ponadto siatkarze domagają się pokrywania kosztów związanych z ubezpieczeniem zdrowotnym przez związek. Obecnie zawodnicy sami muszą płacić za lekarzy, czy też fizjoterapeutów. Oprócz tego Argentyński Związek Siatkówki ma spłacić również zaległość wobec żeńskiej reprezentacji, ponieważ ta nie otrzymała 65 tysięcy dolarów z tytułu gry w Lidze Narodów w 2018 roku. Przedstawiciele stowarzyszenia siatkarzy przedstawili również szereg innych żądań.

Konflikt pomiędzy zawodnikami i zawodniczkami a związkiem zrodził się na początku 2018 roku, kiedy to siatkarze zbuntowali się przeciwko, ich zdaniem, nieokazywania szacunku przez federację. W ciągu niemalże konflikt mocno się zaognił, toteż w przypadku niespełnienia ich warunków gracze kraju są skłonni odmówić gry w nadchodzących turniejach reprezentacyjnych.

źródło: worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved