Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Argentyna na plus w sparingach z Kubą i Stanami Zjednoczonymi

Argentyna na plus w sparingach z Kubą i Stanami Zjednoczonymi

Bardzo dobrze w sparingach przed mistrzostwami świata radzi sobie reprezentacja Argentyny. Po dwóch wygranych nad Kubą podopieczni trenera Julio Velasco trzykrotnie zmierzyli się ze Stanami Zjednoczonymi. Albicelestes wygrali wszystkie trzy spotkania testowe.

Na początku przygotowań Argentyńczycy dwukrotnie w Rosario zmierzyli się z Kubą. W pierwszym meczu podopieczni trenera Julio Velasco nie pozwolili rywalom praktycznie na nic, przeważając w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, a w szczególności w ataku. Kuba jedynie w pierwszym secie próbowała nawiązać jakąkolwiek walkę. Najlepiej punktował Bruno Lima, który zdobył 10 oczek, a dla Kuby 7 razy zapunktował Miguel Gutiérrez.

W drugim sparingu Argentyna w dwóch pierwszych setach kontrolowała boiskowe wydarzenia, ale potem do głosu doszli Kubańczycy. Podopieczni Nicolása Vivesa wrócili jednak do gry i przez dwa kolejne sety to oni byli stroną przeważającą, a nie do zatrzymania był wicemistrz świata juniorów z 2017 roku i najlepszy atakujący turnieju w Czechach, Miguel Gutiérrez. Doszło zatem do piątej partii, w której walka trwała do samego końca. Ostatecznie błąd Kubańczyków i atak Pablo Crera dały zwycięstwo Albiselestes. Ponownie najlepszymi punktującymi w swoich zespołach byli Lima i Miguel Gutiérrez. Pierwszy z nich zdobył dla Argentyny 16 oczek, drugi 19 punktów dla Kuby.

Argentyna – Kuba 3:0
(25:21, 25:16, 25:11)

Argentyna  – Kuba 3:2
(25:18, 25:20, 19:25, 18:25, 15:13)

Kolejnymi przeciwnikami reprezentacji Argentyny byli siatkarze ze Stanów Zjednoczonych. Grający w rezerwowym składzie Amerykanie w dwóch pierwszych setach nie byli w stanie przeciwstawić się Argentyńczykom. Dopiero w trzecim secie znaleźli oni sposób na rywali, przeważali w każdym elemencie i pewnie wygrali tę część meczu. W czwartym secie walka trwała praktycznie do samego końca, ale ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali Argentyńczycy. Kolejny raz liderem Albicelestes okazał się Bruno Lima z 16 oczkami na koncie. Dla Amerykanów 12 punktów zdobył Brenden Sander.

W drugim spotkaniu walki nie brakowało w dwóch pierwszych setach, ale w pewnym momencie dobre zagrania Argentyńczyków pozwoliły im zbudować sobie kilkupunktową przewagę, której nie oddali już do końca seta. W drugiej partii z kolei końcówka należała do siatkarzy z USA. Następne dwa sety przebiegały już pod dyktando ekipy Julio Velasco, Amerykanie zaś nie potrafili znaleźć odpowiedzi na ich dobrą grę. José Luis González zdobył dla zespołu z Ameryki Południowej 16 oczek, 14 dołożył z kolei Facundo Conte. Dla USA znów najwięcej punktował Brenden Sander (16), 12 oczek dołożył Kyle Ensing.

Zdecydowanie najwięcej kłopotów Argentyna miała w starciu numer trzy. Przegrywała ona już w meczu 0:2, będąc zespołem zdecydowanie słabszym. Przełomowy wydaje się był set trzeci, gdzie losy wyniku decydowały się do samego końca. Ostatecznie zwycięsko wyszli z tego podopieczni trenera Velasco, co wyraźnie podbudowało zespół. W czwartej odsłonie to Albicelestes nadawali ton boiskowym wydarzeniom i tym samym doprowadzili do piątej partii. W niej szybko wypracowali sobie przewagę (5:3, 11:7) i nie oddali jej już do końca meczu. Liderami okazali się Agustín Loser i Sebastián Solé, którzy zdobyli po 15 punktów, zaś po stronie amerykańskiej dwoił się i troił Kyle Ensing, ale jego 21 oczek nie wystarczyło do zwycięstwa.

Argentyna  – USA 3:1
(25:18, 25:19, 17:25, 25:23)

Argentyna – USA 3:1
(25:21, 23:25, 25:19, 25:19)

Argentyna – USA 3:2
(19:25, 20:25, 25:23, 25:18,15:12)

Podczas MŚ Argentyna zagra w grupie A, która swoje mecze rozegra we Florencji. Rywalami będą Włosi, Japończycy, Belgowie, Słoweńcy i reprezentanci Dominikany. Stany Zjednoczone zagrają w Bari, w grupie C z Rosją, Serbią, Australią, Tunezją i Kamerunem. Kubańczycy zaś będą pierwszymi rywalami biało-czerwonych w grupie D. W Warnie zagrają także z Bułgarią, Iranem, Finlandią i Portoryko.

źródło: feva.org.ar, inf. własna