Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Argentyna M: Zwycięstwo i porażka UPCN

Argentyna M: Zwycięstwo i porażka UPCN

W czwarty weekend ligi argentyńskiej drużyna Zbigniewa Bartmana – UPCN San Juan Voley Club rozegrała dwa wyjazdowe spotkania. W piątek UPCN przegrał z liderem tabeli – Bolivar Volley 1:3. W niedzielę natomiast zespół z polskim atakującym w składzie triumfował 3:1 w starciu z przedostatnim Ciudad Voley. UPCN z siedmioma punktami po 4. kolejce plasuje się na szóstym miejscu.

W piątek UPCN San Juan Voley Club zmierzył się z Bolivar Voley. Gospodarze lepiej zaczęli spotkanie. Podopieczni Javiera Webera szybko wyszli na prowadzenie, które stopniowo powiększali (16:11, 21:13). Inauguracyjna partia padła łupem Bolivar 25:15. W drugim secie poszli oni za ciosem, jednak tym razem przyjezdni nie dali za wygraną. W środkowej fazie odsłony nie tylko odrobili straty, ale również odskoczyli na kilka punktów, w czym znaczną zasługę miał Zbigniew Bartman. Chociaż w końcową fazę seta UPCN wchodził, prowadząc 21:19, partię 29:27 wygrali gospodarze. Większość trzeciej odsłony grana była na styku, mimo dobrej postawy Yadriana Escobara Silvy po grze na przewagi lepsi okazali się przyjezdni. Taki przebieg gry podrażnił siatkarzy trenera Webera, którzy od początku do końca kontrolowali czwartą partię i wygrali cały mecz 3:1. Najlepiej punktującym zawodnikiem meczu był Escobar Silva, który zdobył 25 oczek (50% skuteczności w ataku, aż 8 asów i 1 blok). Zbigniew Bartman zdobył natomiast najwięcej punktów dla przyjezdnych – 21 (po 1 zagrywką i blokiem, 19 atakiem przy 41% skuteczności).

Dwa dni później UPCN rozegrał kolejne wyjazdowe spotkanie, tym razem z Ciudad Voley. Pierwszy set od początku do końca grany był po myśli siatkarzy Hernana Ferraro. Gospodarze drugiego seta rozpoczęli od prowadzenia 8:2. W dalszej fazie również prowadzili, jednak z czasem do głosu zaczęli dochodzić podopieczni Fabiana Armoa. Goście odwrócili wynik i triumfowali 25:20. W dwóch kolejnych partiach zawodnicy UPCN dyktowali warunki od początku do końca, pozostając na prowadzeniu. Tym samym to przyjezdni wygrali mecz 3:1, dopisując na swoje konto cenne trzy punkty. Zbigniew Bartman rozpoczął mecz w wyjściowej szóstce, jednak nie rozegrał całego spotkania, został zmieniony w trakcie drugiego seta. Polak w tym meczu skończył jedynie 4 z 13 ataków. UPCN do zwycięstwa poprowadził Federico Martina, który był najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania. Siatkarz zdobył 25 punktów, wszystkie atakiem przy 71% skuteczności.