Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Argentyna M: Wygrana i porażka UPCN

Argentyna M: Wygrana i porażka UPCN

W czwartek i sobotę rozegrano dwie kolejki argentyńskiej ekstraklasy siatkarzy. UPCN San Juan pokonał w wyjazdowym spotkaniu 3:1 Personal Bolivar, ale dwa dni później przegrał 1:3 z Gigantes del Sur. Zespół Zbigniewa Bartmana zajmuje w tej chwili 8. miejsce w tabeli, ale ma dopiero cztery rozegrane spotkania. Zaległości zostaną odrobione w grudniu.

Nowym liderem argentyńskiej ekstraklasy został zespół Ciudad Voley. Podopieczni trener Hernana Ferraro pokonali w dobrym stylu 3:0 PSM Voley, a następnie po tie-breaku okazali się lepsi od Libertad Burgi Voley. W obu spotkaniach najskuteczniejszym zawodnikiem Ciudad był Ezequiel Palacios, który zdobył w nich 25 i 26 punktów. Jeden punkt mniej od Ciudad ma Personal Bolivar, który po niespodziewanej czwartkowej porażce z UPCN 1:3 w sobotę pokonał 3:1 Obras de San Juan.

Zespół Zbigniewa Bartmana w czwartek znacznie poprawił sobie humory, wygrywając 3:1 z Personal Bolivar, chociaż to gospodarze byli faworytem. Polski przyjmujący wyszedł w podstawowym składzie zespołu, jednak w drugim secie, przegranym przez UPCN, został zmieniony przez Nicolasa Lazo. Bartman w dwóch setach zdobył zaledwie 3 punty atakiem przy 23% skuteczności, do których dołożył trzy punktowe bloki. W przyjęciu Polak zanotował 60% pozytywnego odbioru i 20% dokładnego, ale również cztery błędy. Jego zmiennik zarówno w ataku, jak i w przyjęciu spisywał się o wiele lepiej.

W sobotę UPCN grał na wyjeździe z Gigantes del Sur. Dwa pierwsze sety kończyły się na przewagi, pierwszego wygrali gospodarze, drugiego UPCN. W dwóch kolejnych partiach Gigantes okazali się lepsi i to oni zgarnęli komplet punktów. W przeciwieństwie do czwartkowego spotkania tym razem Zbigniew Bartman zaliczył dobry występ. W czterech setach zdobył 14 punktów atakiem przy 44% skuteczności, zaliczył jeden punktowy blok i jednego asa serwisowego. W przyjęciu Polak miał 73% pozytywnego i 53% dokładnego odbioru. O punkt mniej od Bartmana zdobyli Javier Filardi i Martin Ramos, mimo to podopieczni Fabiana Armoy przegrali. UPCN San Juan ma na swoim koncie dwie porażki i dwa zwycięstwa i z 6 punktami jest dopiero na 8. miejscu w tabeli.

Nadal bez porażki pozostaje Lomas Voley, który rozegrał jednak dopiero trzy spotkania i z 8 punktami na koncie jest na 3. miejscu w tabeli. W czwartek Lomas pokonał 3:0 na wyjeździe Monteros Voley Club. Tabelę zamyka River Plate Buenos Aires, który w trzech spotkaniach nie zdobył nawet punktu.