Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Argentyna M: UPCN San Juan Voley Club Zbigniewa Bartmana nie zagra w finale

Argentyna M: UPCN San Juan Voley Club Zbigniewa Bartmana nie zagra w finale

UPCN San Juan Voley Club Zbigniewa Bartmana miał ostatnią szansę, aby odwrócić losy rywalizacji z Obras de San Juan. Prowadził w czwartym meczu już 2:0 w setach, ale trzy kolejne należały już do rywala, który tym samym awansował do finału pozbawiając UPCN szans na obronę tytułu. Obras de San Juan prowadził w rywalizacji 2:0, ale ekipa z polskim zawodnikiem wygrała trzecie spotkanie, w kolejnym meczu rywalizacja już się zakończyła.

W trzeci mecz, który się odbył 4.04. lepiej weszli przyjezdni, Obras de San Juan gładko wygrywając pierwszego seta. Gospodarze w kolejnej odsłonie odpowiedzieli jednak tym samym i w meczu było 1:1. W kolejnych dwóch partiach walka rozgorzała na dobre. UPCN wygrało końcówkę trzeciej odsłony i w czwartej prowadziło już 16:11. Rywale odrobili jednak straty i po grze na przewagi doprowadzili do tie-breaka. W piątą część meczu lepiej weszli gospodarze (5:2) i prowadzenia nie oddali już do samego końca przedłużając tym samym losy rywalizacji. W bloku było 15:8 dla UPCN, ale w zagrywce lepiej radzili sobie goście (7:3). Siatkarze UPCN zdobyli 57 punktów atakiem przy 50% skuteczności, rywale punktowali tym elementem 66 razy przy 52% efektywności. Zbigniew Bartman opuścił boisko niedługo przed końcem spotkania. Zdobył 11 punktów atakiem (41% skuteczności) i 1 blokiem. 24 punkty zdobył Nicolas Lazo. Dla pokonanych 27 razy punktował Jesús Herrera.

UPCN San Juan Voley Club – Obras de San Juan 3:2
(19:25, 25:19, 25:23, 28:30, 15:11)

W pierwszym secie czwartego pojedynku tych drużyn walka była zacięta. Końcówka należała jednak  do zespołu Zbigniewa Bartmana.  W drugim secie wyrównany był tylko początek.  Potem wydarzenia zdominowali już ustępujący mistrzowie Argentyny (16:12, 21:15) i objęli prowadzenie 2:0.  W trzecim secie  miała miejsce odwrotna sytuacja, to Obras de San Juan prowadził  16:10 i 21:12. W końcówce gospodarze odrobili sporą część strat, ale nic to nie dało, spotkanie trwało nadal. W czwartym secie Obras de San Juan od początku do końca kontrolował boiskowe wydarzenia.  Losy tie-breaka decydowały się do samego końca, ale ostatecznie to goście cieszyli się z sukcesu. UPCN zdecydowanie lepiej blokowało (13:5), ale zagrywką lepiej punktowali też rywale (10:4). Obras de San Juan był także skuteczniejszy w ataku zdobywając tym elementem 67 punktów przy 54% skuteczności, UPCN zdobyło 50 punktów notując 50% efektywności. Jesús Herrera i  Osniel Melgarejo poprowadzili Obras do zwycięstwa zdobywając po 25 punktów. Po stronie gospodarzy najwięcej punktowali Federico Martina (19) i Nicolas Lazo (17). Zbigniew Bartman wszedł tylko na krótką zmianę w trzecim secie i zdobył punkt atakiem.

UPCN San Juan Voley Club – Obras de San Juan 2:3
(25:23, 25:16, 20:25, 18:25, 13:15)

Drugim finalistą zostali siatkarze Bolivar Volley, którzy w trzech meczach pokonali Libertad Burgi Voley. O tym, jak pewna była to wygrana świadczy fakt, że w całej rywalizacji stracili oni zaledwie jednego seta.