Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Argentyna M: UPCN San Juan powróciło na podium tabeli

Argentyna M: UPCN San Juan powróciło na podium tabeli

Chociaż UPCN San Juan do niedzielnego ligowego spotkania przystąpiło bez Zbigniewa Bartmana, to zespół wygrał z Montreos Voley Club 3:1 i powrócił na trzecie miejsce w ligowej klasyfikacji. Liderami tabeli nadal są gracze Bolivar Volley, a druga pozycja należy do Obras de San Juan.

Zbigniewa Bartmana zabrakło w meczowym składzie UPCN San Juan. Polak udał się do Polski ze względu na to, że wkrótce zostanie ojcem. Jego miejsce w zespole zajął Federico Martina i to on, do spółki z Nicholasem Lazo w pierwszym secie starcia z Montreos Voley Club, był liderem w ofensywie i po wyrównanym początku ekipa z San Juan przejęła inicjatywę i pewnie triumfowała 25:19.

Również w drugim secie długo trwała wyrównana walka, żaden z zespołów nie był w stanie przejąć inicjatywy. W najważniejszym momencie Martina oraz Ramos ponownie wzięli ciężar gry na swoje barki (24:22), a Federico Gomez zamknął seta blokiem. Swoją dobrą grę UPCN kontynuowało w trzecim secie (18:14), ale dobre wejście Thiago Aranha pozwoliło rywalom odwrócić losy tej partii i przedłużyć całe spotkanie. Gospodarze nie zamierzali jednak rezygnować z kompletu punktów. Chociaż do kluczowego momentu czwartej odsłony walka była wyrównana (20:20), to w końcówce lepiej zaprezentowali się podopieczni Fabiana Armoy i przypieczętowali swoje zwycięstwo.

W pozostałych spotkaniach Libertad Burgi Voley zgarnął komplet punktów w starciu z Ciudad Vole, Bolivar Volley nie pozostawił wątpliwości, kto jest liderem tabeli i 3:0 pokonał PSM Volley. Również Obras de San Juan oraz Ciudad Voley wygrały swój mecz bez starty seta. Najciekawsze spotkanie rozegrali gracze Bolivar Volley, którzy w swoim drugim starciu tego weekendu 32 pokonali Libertad Burgi Volley.