Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Argentyna M: UPCN o krok od mistrzowskiego tytułu

Argentyna M: UPCN o krok od mistrzowskiego tytułu

UPCN San Juan pokonał 3:0 Personal Bolivar w trzecim meczu finału ligi argentyńskiej i w rywalizacji do trzech wygranych prowadzi już 2:1. Znów świetne spotkanie rozegrał Zbigniew Bartman – polski atakujący zdobył dla swojego zespołu 24 punkty. Czy podopieczni trenera Fabiana ArmoyA wykonają ostatni krok do mistrzostwa już w sobotę?

Po dwóch meczach finałowych, których gospodarzem był Personal Bolivar, w finale argentyńskiej ekstraklasy siatkarzy był remis 1:1. Teraz rywalizacja przeniosła się do San Juan i w trzecim meczu siatkarze UPCN doskonale wykorzystali atut swojego boiska. Od początku meczu siatkarze UPCN wypracowali sobie niewielką przewagę, która cały czas utrzymywali. Rozgrywający Maximiliano Cavanna szybko wyczuł, że pewniakiem w ataku jest Zbigniew Bartman i do niego właśnie posyłał większość piłek, a polski atakujący kończył akcje swojego zespołu. UPCN wygrał 25:22, obejmując prowadzenie w spotkaniu.

W drugim secie gospodarze szybko znaleźli sposób na Rozalina Penczewa, który był zupełnie niewidoczny w ataku. W zespole Personalu starał się szarpać Theo Nery Lopes, ale był osamotniony w swoich poczynaniach. UPCN bez problemu zyskał przewagę, którą w końcówce jeszcze powiększył (21:15). Gospodarze bez problemu wygrali tego seta do 20 i prowadzili już 2:0. W trzeciej partii podopieczni trenera Javiera Webera gaśli z każdą minutą. UPCN nie zwalniał, dobrze na środku siatki spisywał się David Lee, a goście nie mogli znaleźć recepty na dobrze dysponowanego Bartmana (21:14). Zespół trenera Fabiana ArmoyA wygrał 21:17 i całe spotkanie 3:0, obejmując prowadzenie w finałowej rywalizacji.

Zbigniew Bartman zdobył w całym spotkaniu 24 punkty, z czego 20 atakiem przy 56% skuteczności. Polski zawodnik dołożył do tego trzy skuteczne bloki i jednego asa serwisowego. Siatkarze UPCN staną przed szansą zakończenia finałowej rywalizacji i sięgnięcia po tytuł mistrzowski już w najbliższą sobotę. Czy wykorzystają swą szansę, czy też rywalizacja powróci do hali Personalu Bolivar?

UPCN San Juan – Personal Bolivar 3:0
(25:22, 25:20, 25:17)

stan rywalizacji play-off: 2:1 dla UPCN

UPCN: Gomez (8), Cavanna (5), Bartman (24), Lazo (6), Lee (9), Ramos (6), Garrocq (libero) oraz Zerba, Salvo i Ibazeta (libero)
Personal: Gauna (8), Patti (3), Lioca, Penczew (6), Theo (13), Crer (10), Gonzalez A. (libero) oraz Arroyo, Gonzalez D., Ramonda, Garcia (1) i Hernandez (2)