Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Argentyna M: UPCN awansował w tabeli

Argentyna M: UPCN awansował w tabeli

fot. upcnvoley.com.ar

Podczas piątego weekendu ligi argentyńskiej UPCN San Juan Voley Club, w którym występuje Zbigniew Bartman, rozegrał dwa spotkania. Oba mecze drużyna z Polakiem w składzie rozegrała we własnej hali i wygrała po 3:1. W piątkowym meczu najlepiej punktującym zawodnikiem był polski atakujący. Następny mecz UPCN rozegra 20 grudnia.

W piątek UPCN San Juan Voley Club podejmował sąsiada w tabeli – River Plate Buenos Aires. Gospodarze dobrze rozpoczęli mecz, szybko wychodząc na wyraźne prowadzenie (10:4), które z czasem się powiększało (16:7). Przyjezdni starali się walczyć, jednak gospodarze z pewnie punktującym Zbigniewem Bartmanem wygrali do 18. Drugi set lepiej rozpoczął się dla gości, siatkarze UPCN zaczęli popełniać błędy. Chociaż w końcówce odrobili straty, ten set padł łupem siatkarzy Fernando Borrero. Przyjezdni poszli za ciosem w trzeciej odsłonie, którą otworzyli 4:0. Gospodarze szybko jednak wrócili do agresywnej gry, wyrównując na 6:6. Stopniowo UPCN przejmował inicjatywę. Mimo starań Renato Adornelasa goście nie byli w stanie powrócić na prowadzenie, przez co przegrali do 20. Najwięcej emocji przyniósł jednak set numer cztery. River Plate Buenos Aires był o krok od doprowadzenia do tie-breaka, jednak gospodarze bronili kolejne piłki setowe. Ostatecznie po efektownym bloku Maximiliano Cavanny ze zwycięstwa cieszyli się siatkarze UPCN. Najlepiej punktującym zawodnikiem meczu był Zbigniew Bartman, który zgromadził na swoim koncie 24 punkty (1 asem, 2 blokiem, skończył 21 z 42 ataków). Po drugiej stronie siatki najwięcej punktów zdobył Renato Adornelas (21 punktów, 34% skuteczności w ataku).W niedzielę zawodnikom trenera Fabiana Armoa przyszło zmierzyć się z Untref Voley, który po czwartym weekendzie znajdował się o trzy miejsca wyżej w tabeli. W tym spotkaniu nie brakowało zaciętej walki. Zarówno siatkarze UPCN, jak i Untref nie wstrzymywali ręki w ataku. Nie brakowało mocnych zagrywek oraz efektownych bloków. Dobra postawa Tomasa Krisko i Santiago Dorraidou nie wystarczyła jednak, by przyjezdni zdołali urwać punkty gospodarzom. W tym meczu Zbigniew Bartman został zmieniony w trzecim secie. Polak zdobył 9 punktów, wszystkie atakiem przy 43% skuteczności. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobyli natomiast Nicolas Lazo (17, skończył 60% ataków) i Martin Ramos (12 – 2 zagrywką, 6 atakiem z 75% skutecznością i 4 blokiem). W szeregach gości wyróżniał się Tomas Krisko, który zdobył 17 punktów oraz był najbardziej obciążony przyjęciem (80% pozytywnego i 61% perfekcyjnego przy 56 próbach).

Po piątym weekendzie drużyny z czołowej trójki mają rozegranych sześć spotkań. W tabeli z siedemnastoma punktami prowadzi Bolivar Volley, drugie miejsce zajmuje Obras de San Juan. UPCN San Juan Voley Club z czterema wygranymi na koncie zgromadził 13 oczek i plasuje się na trzecim miejscu.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi argentyńskiej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved