Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Argentyna M: Powrót Bartmana, porażka i wygrana UPCN

Argentyna M: Powrót Bartmana, porażka i wygrana UPCN

W lidze argentyńskiej rozegrano w czwartek i sobotę kolejne mecze. UPCN San Juan, już ze Zbigniewem Bartmanem w składzie uległo we własnej hali w czwartek liderowi, Bolivar Voley 0:3. W sobotę podopieczni trenera Fabiana Armoya pokonali 3:0 Ciudad Volley i wrócili na trzecie miejsce w tabeli.

Mecz zespołu UPCN San Juan z liderem tabeli argentyńskiej ekstraklasy, Bolivar Voley, rozczarował. Kibice spodziewali się większego oporu ze strony miejscowych, tymczasem gospodarze pierwszego seta przegrali dość gładko do 20. Walki nie brakowało w drugiej partii, w której UPCN gonił wynik i doprowadził do zaciętej walki na przewagi w końcówce. Ostatecznie lepsi okazali się podopieczni trenera Javiera Webera, którzy wygrali 31:29. W trzeciej partii Bolivar znów miał sporą przewagę, wygrał do 18 i zakończył mecz w trzech setach.

Świetny mecz w barwach przyjezdnych rozegrał Yadrian Escobar, który zdobył 27 punktów. W zespole UPCN najwięcej, bo 14 punktów zapisał na swoim koncie Zbigniew Bartman. Polak atakował skutecznie 12 razy (41% skuteczności), dołożył do tego jednego asa serwisowego i jeden punktowy blok. 12 punktów miał na swoim koncie Nicolas Lazo. UPCN po tym meczu nadal zajmował 4. miejsce w tabeli. Bolivar dość niespodziewanie przegrał sobotni mecz z lokalnym rywalem UPCN, Obas de San Juan, który jest wiceliderem tabeli. Świetne spotkanie zaliczył lider zespołu z San Juan, Jesus Herrera, który zdobył 16 punktów.

W sobotę UPCN zmierzył się z Ciudad Voley. Tym razem podopieczni trenera Fabiana Armoy nie zawiedli kibiców i pokonali rywala w trzech szybkich setach do 20, 16 i 19. Zbigniew Bartman zdobył w tym spotkaniu 15 punktów, z czego 12 atakiem przy 63% skuteczności. Polak miał również na swoim koncie jeden punktowy blok i dwa asy serwisowe. Dzięki tej wygranej UPCN wskoczył na trzecie miejsce w tabeli, ale może je stracić, bowiem w niedzielę swój mecz rozegra Libertad Burgi Voley, który ma tylko dwa punkty straty.