Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Argentyna M: Pierwszy mecz finałowy dla UPCN

Argentyna M: Pierwszy mecz finałowy dla UPCN

Zespół UPCN San Juan ze Zbigniewem Bartmanem w składzie wygrał pierwszy wyjazdowy mecz finału ligi argentyńskiej. UPCN pokonał Personal Bolivar na boisku rywala 3:2 i objął prowadzenie w rywalizacji do trzech wygranych meczów. Polski atakujący zdobył w tym spotkaniu 32 punkty i był wyróżniającym się zawodnikiem pierwszego meczu finału.

Czwartkowy mecz Personalu Bolivar z UPCN San Juan w San Carlos de Bolivar rozpoczął finałową rywalizację do trzech zwycięstw, która ma wyłonić mistrza Argentyny w sezonie 2017/2018. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy prowadzili 8:4, ale podopieczni trenera Javiera Webera szybko odrobili straty i to oni przejęli inicjatywę. W końcówce Personal nie dał się już wyprzedzić i wygrał pierwszego seta do 23. W drugiej partii gospodarze mieli przewagę od początku do końca, kontrolując wydarzenia na parkiecie. Personal wygrał 25:22 i prowadził już w tym spotkaniu 2:0. Spora w tym zasługa Theo Nery Lopesa, który zdobył w całym meczu 31 punktów.

Po drugiej stronie siatki w ataku szalał Zbigniew Bartman. To dzięki niemu UPCN świetnie rozpoczął trzeciego seta i chociaż rywale cały czas odrabiali straty i w końcówce niemal zrównali się z zespołem z San Juan, to goście ostatecznie wygrali 25:23. Również czwarta partia przebiegała pod dyktando podopiecznych trenera Fabiana Armoya, Bartman miał wsparcie w Nicolasie Lazo (15 pkt.), który zastąpił w trzecim secie nieskutecznego Danijela Galicia. Z drugiej strony siatki na środku świetnie radził sobie Pablo Crer, który skończył 11 z 16 ataków. UPCN wygrał czwartego seta do 21 i doprowadził do wyrównania.

Tie-breaka goście rozpoczęli od prowadzenia 5:2, potem ich przewaga wzrosła do pięciu punktów i pewnie zmierzali do wygranej. Bolivar od stanu 7:12 rzucił się jednak do odrabiania strat i doprowadził do nerwowej końcówki. UPCN ostatecznie jednak wygrał 15:13 i cały mecz 3:2, obejmując prowadzenie w finałowej rywalizacji. Kolejne spotkanie w tej samej hali już w sobotę.

Personal Bolivar – UPCN San Juan 2:3
(25:23, 25:22, 23:25, 21:25, 13:15)

stan rywalizacji play-off: 1:0 dla UPCN

Personal: Gauna (5), Lioca (3), Penczew (15), Theo (31), Garcia (13), Crer (11), Gonzalez A. (libero) oraz Arroyo (3), Patti (1), Codesal, Gonzalez D. (6), Ramonda i Hernandez
UPCN: Gomez (5), Galić (2), Cavanna (3), Bartman (32), Lee (7), Ramos (9), Garrocq (libero) oraz Lazo (15), Zerba i Salvo