Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Argentyna M: Pierwsze mecze ćwierćfinałowe, wygrana UPCN

Argentyna M: Pierwsze mecze ćwierćfinałowe, wygrana UPCN

W Argentynie rozpoczęła się faza play-off. W pierwszych meczach ćwierćfinałowych w rywalizacji do trzech wygranych wygrywali faworyci. UPCN San Juan ze Zbigniewem Bartmanem w składzie pokonał 3:0 Libertad Burgi Voley, a polski atakujący zdobył w tym spotkaniu 13 punktów.

W czwartkowy wieczór rozegrane pierwsze mecze w parach ćwierćfinałowych argentyńskiej ekstraklasy siatkarzy. UPCN San Juan zmierzył się we własnej hali z Libertad Burgi Voley, zespołem, z którym dwukrotnie przegrał w rundzie zasadniczej. Tym razem jednak podopieczni Fabiana Armoy stanęli na wysokości zadania, chociaż wygrana w pierwszym secie nie przyszła im łatwo. Goście dość długo prowadzili i dopiero w końcówce UPCN wyszedł na prowadzenie 21:20. W niezwykle zaciętej końcówce oba zespoły miały w górze piłki setowe, ostatecznie jednak to zespół z San Juan wygrał 27:25, obejmując prowadzenie w tym spotkaniu. Dwa kolejne sety przebiegały już pod wyraźne dyktando gospodarzy, którzy wygrali do 21 i 18 i triumfowali w całym meczu 3:0, obejmując prowadzenie w ćwierćfinałowej rywalizacji do trzech wygranych. Zbigniew Bartman zdobył dla swojego zespołu w tym spotkaniu 13 punktów, z czego 12 atakiem przy skuteczności 46%, do których dołożył jednego asa serwisowego. 12 punktów zdobył Danijel Galić, a po 11 Martin Ramos i David Lee. W zespole gości najskuteczniejszy był Tomas Lopez (18 punktów).

Lider po rundzie zasadniczej, Personal Bolivar, pokonał w pierwszym meczu 3:1 Monteros Voley Club. Po pierwszej partii, wygranej 25:23, cieszył się zespół gości, który dość długo również prowadził w drugim secie. Końcówka jednak należała do podopiecznych trenera Javiera Webera, którzy dogonili rywali i wygrali 26:24. W kolejnych dwóch setach Personal wygrywał już o wiele pewniej i triumfował w całym meczu 3:1. W zwycięskiej drużynie wyróżnili się Theo Lopes Nery (19 punktów) i Rozalin Penczew (17 punktów).

Również 3:1 swoje spotkanie wygrał Lomas Voley, który pokonał Obras San Juan. Goście zaskoczyli rywali, wygrywając pierwszego seta 25:23. Potem jednak inicjatywę przejęli podopieczni trenera Marcelo Silvy i to oni triumfowali w trzech kolejnych setach, obejmując prowadzenie w rywalizacji play-off. Dobre spotkanie rozegrał Frederico Pereyra (20 punktów), którego wpierał Lucas Ocampo (18 punktów).

W ostatniej parze ćwierćfinałowej Ciudad Voley w trzech setach pokonał Gigantes del Sur. Po dwóch dość łatwo wygranych setach gospodarze mieli trochę kłopotów w trzeciej partii, jednak rozstrzygnęli na swoją korzyść końcówkę rozgrywaną na przewagi wygrali 27:25 i całe spotkanie 3:0. 14 punktów w tym meczu zapisał na swoim koncie kapitan gospodarzy, Santiago Darraidou, o punkt mniej dla zwycięskiej drużyny zdobył Ezequiel Palacios.

Kolejne spotkania ćwierćfinałowe rozegrane zostaną w sobotę.