Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Argentyna M: Pierwsza porażka zespołu Zbigniewa Bartmana

Argentyna M: Pierwsza porażka zespołu Zbigniewa Bartmana

Podczas drugiego tygodnia ligi argentyńskiej porażki doznali siatkarze UPCN San Juan Voley Club. Drużyna Zbigniewa Bartmana po tie-breaku uległa Monteros VoleyClub i spadła na 5. miejsce. Liderem obecnie został Bolivar Voley, a tabelę z czterema porażkami bez zdobyczy punktowej zamyka PSM Voley.

W czwartek Monteros Voley Club podejmował Obras de San Juan. Gospodarze nie zaliczą tego meczu do udanych. Mimo wyrównanego początku szybko w pierwszym secie inicjatywę przejęli goście. Bardzo pewnie punktował Rodrigo Quiroga i przyjezdni wygrali pierwszego seta do 18. W drugim sytuacja powtórzyła się, obok kapitana w zespole gości wysoką skuteczność utrzymywał Hernandes Melgarejo. Dopiero w trzecim secie gospodarze, w których szeregach wyróżniali się Federico Pereyra i Leandro Mejia Ararat, zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Nie udało im się jednak pójść za ciosem. Czwartego seta ponownie zdominowali siatkarze z San Juan i to oni zapisali na swoim koncie cenne trzy punkty.

Złej passy nie potrafią przerwać siatkarze PSM Voley. W starciu z Bolivar Voley mimo dobrego przyjęcia gospodarze mieli problemy z wyprowadzeniem ataku, co skutkowało stosunkowo jednostronnym meczem. Tylko nieznacznymi fragmentami siatkarze Matiasa Guidolina starali się dotrzymać kroku rywalom, jednak nie przełożyło się to na wygranie choćby jednego seta. Spośród podopiecznych Javiera Webera aż trzech zawodników miało dwucyfrową zdobycz punktową – Pablo Crer zdobył 14 oczek (73% skuteczności), a Yadrian Escobar Silva i Lucas Ocampopo 12, odpowiednio utrzymując 65% i 43% skuteczności. W drugim meczu w ten weekend PSM również przegrał we własnej hali. W niedzielę podejmował Ciudad Voley. Mimo bardzo dobrej postawy Ramiro Nuneza (17 punktów) i skutecznej gry na siatce gospodarzom nie udało się zdobyć punktów. Spotkanie było niezwykle zacięte, drugi set toczył się na przewagi. W czterosetowym starciu nieznacznie lepsi okazali się jednak podopieczni Hernana Ferraro, w których szeregach najlepszym zawodnikiem był zdobywca 20 punktów Emerson Rodriguez.

Libertad Burgi Voley w piątek walczył z Ciudad Voley. Kibice byli świadkami zaciętego starcia. Pierwszy set od początku grany był na styku, a goście wygrali go dopiero 31:29. Pozostałe partie nie były już aż tak długie, jednak również nie brakowało w nich ciekawej walki. Ostatecznie ze zwycięstwa 3:1 cieszyli się gospodarze, dla których najwięcej punktów zdobył Javier Filardi (15 i 53% skuteczności). W szeregach gości po raz kolejny wyróżnił się Emerson Rodriguez, który w trzech setach zgromadził na swoim koncie 16 oczek. Znacznie słabiej Libertad Burgi Voley zagrał trzy dni później, podczas spotkania z Bolivarem. Chociaż gospodarze starali się dotrzymywać kroku rywalom, obecny lider tabeli ligi argentyńskiej końcówki wszystkich trzech setów rozstrzygał na swoją korzyść. Gości do zwycięstwa poprowadził Yadrian Escobar Silva, który zdobył 16 punktów przy 52% skuteczności.

Po zwycięstwie w pierwszej kolejce tym razem w meczu wyjazdowym wyższość rywali musiał uznać UPCN San Juan Voley Club. Początek meczu toczył się po myśli podopiecznych Alejandro Grossiego. Dopiero w drugiej części partii do głosu doszli przyjezdni. Prowadzili nawet 21:19 w końcówce, ale nie wykorzystali tego i zwycięstwo należało do siatkarzy Monteros Voley Club. W drugiej partii od początku do końca ton grze nadawali miejscowi. Sytuacja odmieniła się w dalszej fazie meczu. W kolejnych odsłonach dominowali przyjezdnych, w których szeregach po raz kolejny wyróżniał się Zbigniew Bartman. Zwycięzcę musiał wyłonić tie-break. W nim od początku do końca nieznaczną przewagę utrzymywali gospodarze, którzy triumfowali 15:12. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Leandro Mejia Ararat – 24 (18 atakiem przy 64% skuteczności, 1 as i 5 blokiem). O trzy oczka więcej na swoim koncie zapisał polski atakujący, który obok 26 punktowych ataków (57% skuteczności) zaserwował jednego asa.