Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Argentyna M: Personal Bolivar przed UPCN, znamy pary play-off

Argentyna M: Personal Bolivar przed UPCN, znamy pary play-off

fot. aclav.com

W Argentynie zakończyła się faza zasadnicza sezonu. Najlepszy w tej rundzie okazał się zespół Personal Bolivar, który o dwa punkty wyprzedził UPCN San Juan. Zespół Zbigniewa Bartmana w ostatnim swoim meczu pokonał 3:1 Monteros Voley Club. W ćwierćfinale UPCN zmierzy się z Libertad Burgi Voley.

W piątek i w sobotę rozegrano dwie ostatnie kolejki rundy zasadniczej w argentyńskiej ekstraklasie siatkarzy. Rzutem na taśmę pierwsze miejsce zajął Personal Bolivar, który pokonał we własnej hali 3:2 Ciudad Voley, a następnie bez straty seta wygrał z Untref Voley. W pierwszym z tych spotkań zespół Javiera Webera do zwycięstwa poprowadził Rozalin Penczew, który zdobył 27 punktów. W drugim meczu najskuteczniejsi byli Theo Nery Lopes (14 pkt.) oraz Pablo Crer (13 pkt.).UPCN San Juan ze Zbigniewem Bartmanem w składzie wygrał swój piątkowy mecz z Monteros Voley Club 3:1. Polski atakujący zdobył w tym meczu 18 punktów, z czego 13 atakiem przy 36% skuteczności. Bartman dołożył do tego trzy skuteczne bloki i dwa asy serwisowe. O jeden punkt mniej zapisał na swoim koncie Danijel Galić. W sobotę UPCN pauzował i ostatecznie zajął w rundzie zasadniczej drugie miejsce z dwoma punktami straty do Personalu Bolivar. Podopieczni Fabiana Armoy wygrali w tej fazie sezonu 15 spotkań i doznali pięciu porażek.

Na trzecim miejscu z dwoma punktami straty do UPCN rundę zasadniczą zakończył Lomas Voley. Siatkarze tego klubu wygrali dwa ostatnie mecze wyjazdowe, pokonując 3:1 najsłabszy w lidze PSM Voley oraz 3:2 Libertad Burgi Voley. Czwarty w tabeli był Ciudad Voley.

Już w najbliższy czwartek rozegrane zostaną pierwsze mecze ćwierćfinałowe. Rywalem UPCN San Juan będzie Libertad Burgi Voley. Nie jet to najlepsza wiadomość dla Zbigniewa Bartmana i jego kolegów, bowiem z tym właśnie rywalem UPCN w rundzie zasadniczej przegrał oba spotkania w stosunku 1:3.

Pary play-off (ćwierćfinały):

Personal Bolivar – Monteros Voley Club
UPCN San Juan Voley Club – Libertad Burgi Voley
Lomas Voley – Obras San Juan
Ciudad Voley – Gigantes del Sur

Zobacz również:
Wyniki i tabela argentyńskiej ekstraklasy siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved