Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Argentyna M: Kolejne dwa zwycięstwa UPCN

Argentyna M: Kolejne dwa zwycięstwa UPCN

Drużyna UPCN San Juan Voley Club w tym tygodniu rozegrała kolejne dwa spotkania. W środę podzieliła się punktami z Libertad Burgi Voley, natomiast w piątek bez straty seta pokonała PSM Voley. W obu spotkaniach najwięcej punktów dla ekipy z San Juan zdobył Zbigniew Bartman.

W środę UPCN San Juan Voley Club jako gospodarz podejmował swojego sąsiada w tabeli – Libertad Burgi Voley. Przed tym pojedynkiem drużyna Zbigniewa Bartmana była trzecia, a rywale plasowali się na czwartej lokacie. Lepiej w mecz weszli przyjezdni, którzy szybko wysforowali się na trzypunktowe prowadzenie, które z czasem powiększyli i wygrali inauguracyjną partię do 18. W drugim secie po zaciętym początku goście również zbudowali przewagę. W tej odsłonie UPCN zdobył 20 oczek. Sytuacja odwróciła się w dwóch kolejnych partiach, w których niemal od początku do końca grę kontrolowali gospodarze, wygrywając oba sety do 20. Tie-break po wyrównanym początku zaczął toczyć się pod dyktando drużyny prowadzonej przez Fabiana Armoa. UPCN wygrał 15:11, a cały mecz 3:2. Najlepiej w szeregach gospodarzy zaprezentował się Zbigniew Bartman, który zdobył 17 punktów (47% skuteczności w ataku). Po drugiej stronie siatki prym wiódł Brian Melgarejo, który również zapisał na swoim koncie 17 punktów, jednak jego skuteczność w ataku była mniejsza (39%).

Klika dni później do San Juan przyjechał outsider ligi – PSM Voley, który przegrał wszystkie dotychczasowe spotkania. Mimo wyraźnej różnicy między zespołami przyjezdni starali się walczyć z UPCN. W pierwszym secie długo trwała gra na styku, a gospodarze wygrali 25:22. Pierwsza część drugiej partii to dominacja miejscowych (8:2, 16:10). W końcowej fazie przyjezdnym udało się zmniejszyć dystans do trzech oczek, ale ostatnie słowo ponownie należało do UPCN. Trzeci set znów przebiegał pod kontrolą drużyny trenera Armoa, która po nieco ponad godzinie cieszyła się z kompletu punktów. W UPCN dwucyfrowy dorobek na swoim koncie zanotowali Zbigniew Bartman (18 punktów, wszystkie w ataku przy 50% skuteczności), Nicolas Lazo (16 – 2 blokiem i 14 atakiem przy 61% skuteczności) oraz Guilherme Hage (11 – 3 blokiem i 8 atakiem przy 47% skuteczności). Po drugiej stronie dobre zawody rozegrał Guido Romanutti (12 w ataku przy 67% skuteczności), 11 oczek dodał Ramiro Nunez, który bardzo dokładnie przyjmował (70% perfekcyjnego), zaś nieco słabiej radził sobie w ataku (33% skuteczności).

Dzięki dwóm zwycięstwom UPCN San Juan Voley Club utrzymuje się w czołówce tabeli ligi argentyńskiej. Obecnie drużyna z Polakiem w składzie zajmuje drugie miejsce, jednak jeszcze w ten weekend trzeci w tabeli Obras de San Juan rozegra jedno spotkanie.