Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Argentyna M: Dwa zwycięstwa i fotel wicelidera UPCN

Argentyna M: Dwa zwycięstwa i fotel wicelidera UPCN

W lidze argentyńskiej rozegrano ostatnie mecze w tym roku kalendarzowym. UPCN San Juan ze Zbigniewem Bartmanem w składzie pokonał na wyjeździe w piątek 3:1 PSM Voley, a dwa dni później wygrał 3:0 z Libertad Burgi Volley. Siatkarze z San Juan są na drugim miejscu w tabeli z dwupunktową stratą do Bolivar Volley, który ma jednak jedno spotkanie rozegrane mniej.

W swoim ósmym meczu ligowego sezonu siatkarze UPCN San Juan zmierzyli się na wyjeździe z PSM Voley. Podopieczni trenera Fabiana Armoy pewnie wygrali pierwszego seta, w drugim jednak musieli uznać wyższość gospodarzy, w składzie których świetnie spisywał się Nahuel Guglielmett (18 pkt.). W kolejnej partii przyjezdni mieli cały czas przewagę, stracili ją jednak w końcówce. Mimo to wygrali do 23 i w czwartym secie rozbili już rywala do 16.

Najskuteczniejszymi zawodnikami w ekipie UPCN byli Nikita Stulenkow (17 pkt.) oraz Nicolas Lazo (16 pkt.). Zbigniew Bartman wyszedł w podstawowym składzie zespołu, ale w trzecim secie został zmieniony przez Federico Martinę i nie powrócił już na plac gry. Polski atakujący zdobył w tym meczu 9 punktów przy skuteczności 41% w ataku.

W sobotę UPCN zmierzyło się w wyjazdowym spotkaniu z Libertad Burgi Voley. Przyjezdni niemal przez całe spotkanie utrzymywali bezpieczną przewagę i wygrali pewnie w trzech setach do 19, 22 i 19. W tym meczu Zbigniew Bartman był już prawdziwym liderem zespołu. Zdobył 20 puntów, w tym 16 w ataku przy skuteczności 70%. Do tego dołożył trzy skuteczne bloki i jednego asa serwisowego.

UPCN San Juan obecnie mając 21 puntów na koncie, zajmuje drugie miejsce w tabeli argentyńskiej ekstraklasy. Zespół Polaka ma dwa punkty straty do prowadzącego Bolivar Voley, który w miniony weekend bez straty seta wygrał wyjazdowe spotkania z River Plate Buenos Aires oraz Untref Voley. Podopieczni trenera Javiera Webera w tym sezonie nie zaznali jeszcze goryczy porażki, wygrywając wszystkie osiem swoich spotkań. W meczu czwartkowym najwięcej punktów dla Bolivaru zdobył Lucas Ocampo (12), w sobotę zabłysnął z kolei Yadrian Escobar (16 pkt.). UPCN ma obecnie punkt przewagi nad trzecim w tabeli lokalnym rywalem Obras San Juan, który w czwartek przegrał po tie-breaku z Libertad, a w sobotę pokonał na wyjeździe 3:0 PSM Voley.