Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Arash Dosanjh: Wszyscy byli chyba bardziej zestresowani niż ja

Arash Dosanjh: Wszyscy byli chyba bardziej zestresowani niż ja

fot. Klaudia Piwowarczyk

Po 17. kolejce PlusLigi w zespole Aluron Virtu CMC Zawiercie doszło do małej rewolucji. Michala Masnego zastąpił Piotr Lipiński i tym samym w starciu Pucharu Challenge pierwszym rozgrywającym był Arash Dosanjh. – Wszyscy byli chyba bardziej zestresowani niż ja. Ja się nie denerwowałem, byłem bardziej podekscytowany tym, że mogę grać w tej lidze, bo PlusLiga jest bardzo mocna. Mam trochę doświadczenia z gry w reprezentacji w tym sezonie i to pomogło mi po prostu wyjść na boisko i zagrać jak w normalnym spotkaniu – mówił po pewnym zwycięstwie australijski siatkarz.

Przed spotkaniem z tureckim Sport Toto SC Ankara w drużynie z Zawiercia doszło do zmiany. Michal Masny przeniósł się do Visły Bydgoszcz, a w jego miejsce klub zakontraktował doświadczonego Piotra Lipińskiego. – Cieszę się, że wszedłem chociaż na zagrywkę na boisko. Mam nadzieję, że w następnym spotkaniu dostanę troszeczkę dłuższy wymiar a przynajmniej będę mógł odbić piłkę palcami, żeby porozgrywać trochę o tym wręcz marzę – mówił nowy gracz Aluron Virtu CMC Zawiercie, który zadebiutował w Dąbrowie Górniczej, gdzie ponownie podopieczni Marka Lebedewa mogli liczyć na świetny doping swoich kibiców. – Brak słów, byłem w szoku, super oprawa na meczu. To, co robią tutaj kibice, to coś fenomenalnego. To jest nasz siódmy zawodnik, to oni nas niosą do zwycięstwa – ocenił Lipiński i dodał: – Sam nie myślałem, że będzie mi jeszcze dane zagrać w europejskich pucharach, z czego bardzo się cieszę, Czuję się wyśmienicie, oby tak dalej. Myślę, że będzie dobrze. Pierwszym rozgrywającym zawiercian został Arash Dosanjh i to on poprowadził grę zespołu w Pucharze Challenge. – Patrzyłem z kwadratu i to był taki łatwiejszy mecz. Cieszmy się zwycięstwem. Wygrana 3:0 na pewno cieszy i podnosi na duchu, ale nie spodziewajmy się, że jak pojedziemy do Turcji, to oni się położą. Wydaje mi się, że  tam będzie o wiele cięższy mecz niż tutaj – podsumował Piotr Lipiński. W Dąbrowie Górniczej ekipa z Zawiercia pewnie triumfowała 3:0, w żadnym z trzech setów nie pozwalając rywalom dobrnąć do granicy 20 oczek.W starciu z tureckim zespołem pierwszym rozgrywającym był Australijczyk, który teraz zapewne będzie spędzał na boisku więcej czasu. – Niestety sprawa z Michalem Masny tak się potoczyła i musiał przenieść się do Bydgoszczy. życzę mu wszystkiego najlepszego – ocenił krótko zmiany w swojej drużynie. Aluron Virtu CMC Zawiercie w Pucharze Challenge kontrolowało wydarzenia na boisku, nie dając ani na moment przejąć inicjatywy Sport Toto SC Ankara. – Wiedzieliśmy, że to nie będzie dla nas łatwe spotkanie, walczyliśmy, było sporo energii w Dąbrowie Górniczej i wspólnymi siłami walczyliśmy o każdą piłkę – ocenił Arash Dosanjh. – Wszyscy byli chyba bardziej zestresowani niż ja. Ja się nie denerwowałem, byłem bardziej podekscytowany tym, że mogę grać w tej lidze, bo PlusLiga jest bardzo mocna. Mam trochę doświadczenia z gry w reprezentacji w tym sezonie i to pomogło mi po prostu wyjść na boisko i zagrać jak w normalnym spotkaniu – tłumaczył rozgrywający.

Pewne zwycięstwo przed własną publicznością stawia zawiercian w bardzo dobrej pozycji przed rewanżem w Ankarze i jeśli tylko utrzymają oni swój poziom gry, to nie powinni mieć problemów w przypieczętowaniem awansu. W Dąbrowie Górniczej podopieczni Marka Lebedewa świetnie spisali się między innymi w polu zagrywki. – To trzeci zespół ligi tureckiej, więc to dobry zespół. Ich atakujący (Lincoln Williams – przyp. red.) to mój bardzo dobry przyjaciel, więc czasem oglądam, jak gra – ocenił Arash Dosanjh i dodał: – Oczywiście, rywale nie zagrali na swoim najwyższym poziomie, ale my zagrywaliśmy bardzo dobrze, Nikołaj Penczew serwował chyba w tym meczu 20 razy. Jeśli tylko gramy na naszym poziomie, to powinniśmy w takim samym stylu pokonać turecką drużyną w rewanżu.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved