Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Arash Dosanjh będzie rozgrywającym zespołu z Zawiercia

Arash Dosanjh będzie rozgrywającym zespołu z Zawiercia

Pochodzący z Australii Arash Dosanjh został nowym rozgrywającym Aluronu Virtu Warty Zawiercie. Nowy Jurajski Rycerz związał się dwuletnim kontraktem z klubem PlusLigi. – Udowodnił w kadrze Australii, że może rywalizować ze starszymi od siebie rozgrywającymi – mówi trener Mark Lebedew.

Mierzący 203 cm Arash Dosanjh urodził się 30 lipca 1996 roku w Manly, dzielnicy Sydney. Na początku swojej siatkarskiej drogi Arash podstaw siatkówki uczył się w Australijskim Instytucie Sportu. Stamtąd w bardzo młodym wieku wyruszył do Europy. Pierwszym przystankiem w wieku 18 lat był fiński klub Team Lakappaa. W Finlandii występował przez trzy sezony. I to właśnie na parkietach fińskiej ligi miał możliwość gry przeciwko libero Aluronu Virtu, Taichiro Kodze. Z północnej Europy obrał szwajcarski kierunek. W zeszłym sezonie występował w Chenois Genève VB, z którym uplasował się na czwartym miejscu.Obecnie Arash przebywa na kadrze Australii wraz z trenerem Markiem Lebedewem. Jak charakteryzuje nowego zawodnika Jurajskiej Armii szkoleniowiec? – Arash to młody, ambitny rozgrywający. Pomimo młodego wieku ma bardzo duże doświadczenie jako pierwszy rozgrywający – mówi Mark Lebedew. – Jednak chce się rozwijać, dlatego zdecydował się na zmianę ligi. Udowodnił w kadrze Australii, że może rywalizować ze starszymi od siebie rozgrywającymi. PlusLiga będzie dla niego sporą nauką, jak i szansą na podniesienie swoich umiejętności – kończy szkoleniowiec Jurajskich Rycerzy.

A co zaobserwował trener Dominik Kwapisiewicz podczas pobytu na kadrze Australii? – Arash ma bardzo dobry zmysł do rozgrywania. Również dzięki swojemu wzrostowi i dobrej koordynacji ruchowej ma bardzo dobry blok – zaznacza drugi trener. – Jak na rozgrywającego często decyduje się na zakończenie akcji atakiem. Do tego dobrze spisuje się w obronie. Oprócz typowych siatkarskich cech mogę powiedzieć, że Arash jest wiecznie uśmiechniętym i aktywnym, dobrym duchem swojego zespołu – kończy trener Kwapisiewicz.

 

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: aluronvirtu.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved