Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Aqua Zdrój Wałbrzych kompletuje skład na nowy sezon

Aqua Zdrój Wałbrzych kompletuje skład na nowy sezon

Po spadku do II ligi w Aqua Zdrój Wałbrzych dojdzie do sporych przetasowań kadrowych. Wciąż jednak drużynę prowadził będzie Janusz Bułkowski, a działacze postawili na mieszankę rutyny z młodością. Są też powroty do Wałbrzycha. 

Miniony sezon dla siatkarzy Aqua Zdrój Wałbrzych nie był udany. Po przegranej rywalizacji w play-out z Olimpią Sulęcin spadli do II ligi. Jednak działacze robią wszystko, żeby klub jak najszybciej wrócił na wyższy szczebel rozgrywkowy. W tym celu w Wałbrzychu zatrzymano doświadczonego szkoleniowca, Janusza Bułkowskiego, który ma pomóc w wywalczeniu awansu do I ligi. Jednak w składzie zaszły spore zmiany. Najprawdopodobniej drużyna będzie miała zupełnie nowe oblicze, bo pozostało w niej trzech, a być może czterech siatkarzy z poprzedniego sezonu.Za rozegranie w ekipie z Dolnego Śląska odpowiadał będzie doświadczony Łukasz Szablewski, który po kilku latach spędzonych za granicą zdecydował się na powrót do Polski. O miejsce w podstawowym składzie rywalizował z nim będzie najprawdopodobniej Bartosz Grad. Z Tomaszowa Mazowieckiego do Wałbrzycha przeniesie się młody przyjmujący – Adam Kącki. Ponadto na tej pozycji występowali będą Sebastian Zieliński oraz Marcin Dereń, którzy już w poprzednim sezonie grali w Aqua Zdrój, a czwartym przyjmującym będzie Jan Gawryś, który ostatnio grał w Metrze Warszawa.

Na środku szykują się powroty do Wałbrzycha, bowiem na tej pozycji zagrają Paweł Olszewski (ostatnio Bielawianka Bielawa) oraz Karol Szczygielski (ostatnio KPS Siedlce), ale w przeszłości obaj ci zawodnicy grali już w zespole z Wałbrzycha. Walkę na środku uzupełnić ma Radosław Nowak, który w poprzednim sezonie występował w Centrum Augustów. Na libero wciąż grał będzie Michał Szydłowski. Trwają jeszcze negocjacje z atakującymi. Być może do zespołu dołączy także drugi libero. – Jest opcja, że będzie drugi libero, ale zależne jest to od funduszy, bo mamy ograniczony budżet. Nie jesteśmy krezusami finansowymi, ale poprzedni sezon pokazał, że lepiej mieć problem bogactwa na poszczególnych pozycjach niż przesuwać na nie zawodników z innych pozycji. Dlatego zrobimy wszystko, żeby każdy zawodnik miał zmiennika. Chodzi o możliwość rotacji, bo wówczas zespół zupełnie inaczej funkcjonuje – powiedział Fabian Kurzawiński.

Drużyna z Wałbrzycha szybko chciałaby wrócić na I-ligowy poziom. Ale nie będzie to takie proste, ponieważ droga do I ligi jest długa i kręta. – Bardzo chcielibyśmy wrócić do I ligi. Spaść z I ligi jest ciężko, chociaż nam się udało. Awansować jest jeszcze trudniej, ponieważ nie wystarczy wygrać swojej grupy, ale trzeba jeszcze przebrnąć przez dwa turnieje. W nich może jeden mecz nie wyjść i już można pożegnać się z awansem. Nie chcemy deklarować tego wprost, ale staramy się budować zespół, który podejmie walkę o I ligę – zakończył Fabian Kurzawiński.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved