Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Aqua Zdrój Wałbrzych już w komplecie

Aqua Zdrój Wałbrzych już w komplecie

W ostatnich tygodniach działacze Aqua Zdrój Wałbrzych nie próżnowali. Trwała budowa zespołu na kolejny sezon, w którym wałbrzyską ekipę poprowadzi duet Janusz Ignaczak/Dariusz Ratajczak. W składzie doszło także do kilku zmian, a drużynę zasilili zawodnicy, którzy ostatnio reprezentowali barwy klubów z wyższego szczebla rozgrywkowego.

W minionym sezonie Aqua Zdrój Wałbrzych walczyła o powrót do I ligi. Podopieczni Janusza Bułkowskiego wygrali fazę zasadniczą w grupie czwartej, a następnie przebrnęli przez play-off do turnieju półfinałowego. Byli jego gospodarzem, ale musieli uznać wyższość Trefla Lębork oraz Chrobrego Głogów, które awansowały do decydującej rozgrywki, a wałbrzyska drużyna musiała obejść się smakiem walki o I ligę. Mimo że działacze byli zadowoleni z pracy doświadczonego szkoleniowca, to w międzyczasie pojawiła się nowa wizja tworzenia zespołu, a zgodnie z nią podziękowano za współpracę Januszowi Bułkowskiego, a postawiono na miejscowy duet trenerów.W nadchodzącym sezonie Aqua Zdrój poprowadzą Janusz Ignaczak i Dariusz Ratajczak. Są to szkoleniowcy miejscowi, ale trener Ratajczak prowadził też Stal w I lidze. Mają oni doświadczenie, więc powinno być dobrze. Oczywiście, bardzo żałujemy, że nie udało się przedłużyć współpracy z trenerem Bułkowskim, który jest świetnym fachowcem. Ale pojawiła się inna wizja tworzenia drużyny ze strony głównego właściciela, czyli miasta, zgodnie z którą mamy stawiać na lokalnych trenerów – powiedział Fabian Kurzawiński. 

Do sporych przetasowań dojdzie także w kadrze zespołu. Nie zagrają w nim już: Łukasz Szablewski, Michał Szydłowski, Adam Kącki, Adrian Bocianowski, Patryk Praca, Bartosz Grad oraz Paweł Olszewski. Umowy z wałbrzyskim klubem przedłużyło siedmiu zawodników, czyli Sebastian Zieliński, Marcin Dereń, Mikołaj Sroka, Karol Szczygielski, Radosław Nowak, Jan Gawryś, a także Kajetan Kulik. Do drugoligowca dołączy kilku utalentowanych, młodych, miejscowych zawodników. – Udało nam się zachować pewną stabilizację. W poprzednich sezonach zostawało dwóch, trzech zawodników i trzeba było praktycznie budować drużynę od nowa. Tym razem jej szkielet został zachowany, pozostali z nami zamiejscowi zawodnicy, którzy także będą w przyszłym sezonie występowali w wałbrzyskich barwach – dodał Kurzawiński.

Na powrót do Wałbrzycha zdecydował się Bartłomiej Dzikowicz, który z wielu siatkarskich pieców jadł chleb. Znany jest między innymi z występów w Stali AZS PWSZ Nysa oraz w Gwardii Wrocław. Do drugoligowca przeniósł się także Jakub Gontarewicz. To stosunkowo młody rozgrywający, który w ostatnich latach reprezentował KPS Siedlce oraz Mickiewicza Kluczbork, ale nie miał zbyt wielu okazji do grania. Poza tym w zespole znalazło się miejsce dla Karola Redyka, który wcześniej występował między innymi w AGH AZS Kraków oraz Chrobrym Głogów.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved