Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > AO: Niemieckie podium, złoto Ludwig i Walkenhorst

AO: Niemieckie podium, złoto Ludwig i Walkenhorst

fot. FIVB

Choć zmagania siatkarzy plażowych na piaskach Antalya Open wciąż trwają, to wśród kobiet zapadły już ostateczne rozstrzygnięcia. W finale turnieju pań triumfował duet Ludwig/Walkenhorst, pokonując w dwóch setach Finki. Na najniższym stopniu podium uplasowała się natomiast inna para niemiecka, Holtwick i Semmler, która w boju o brązowy medal nie dała zbyt wielu szans Argentynkom.

Początek finałowego spotkania pomiędzy duetami Ludwig/Walkenhorst i Lehtonen/Lahti nie wskazywał na jednoznacznego faworyta zmagań. Rozstawione z numerem 1 Niemki bardzo dobrze spisywały się, jeżeli chodzi o defensywę, w ataku natomiast popisywały się siatkarki z Finlandii. Kluczowa w rozstrzygnięciu triumfatora pierwszej partii okazała się pewność siebie i mocniejsza ręka w końcówce, która pozwoliła tym pierwszym na przewagi podporządkować sobie rywalki (23:21). W drugiej odsłonie batalii było już nieco inaczej, gdyż siatkarki z Północy znacznie zwolniły tempo rozegrania, a ich gra na siatce pozostawiała wiele do życzenia. Nie ustrzegły się także błędów własnych, które stały się motorem napędowym dla ich przeciwniczek. Niemki skrupulatnie wykorzystały niedociągnięcia Finek i sięgnęły po złoty medal Antalya Open (21:16).Ludwig/Walkenhorst GER [1] – Lehtonen/Lahti FIN [15] 2:0
(23:21, 21:16)

Mniej emocji było w pojedynku o najniższy stopień podium, w którym o triumf biła się druga niemiecka para, Holtwick/Semmler, z Argentynkami – Gallay/Klug. De facto już od pierwszych piłek na niewielkim prowadzeniu był ten pierwszy duet, którego szybkie rozegranie i mniejsza liczba niedociągnięć wzbudzały aplauz publiczności zgromadzonej przy boisku. Nasze sąsiadki zza zachodniej granicy przede wszystkim lepiej radziły sobie na siatce, co szczególnie odczuła Gallay, która nie mogła skończyć poszczególnych ataków, przez co jej team przegrał (18:21). To potknięcie pozostawiło po sobie ślad na cały drugi set spotkania. Słabsza obrona, nierówny serwis i momentalny brak współpracy bardzo szybko pozwolił Holtwick i Semmler narzucić swoje tempo walki oponentkom. W ostatniej fazie partii na odrobienie kilku oczek straty przez Argentynki było już za późno i to właśnie Niemki uzupełniły skład podium Antalya Open.

Holtwick/Semmler GER [7] – Gallay/Klug ARG [6] 2:0
(21:18, 21:16)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved