Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Antoine Brizard w stolicy na razie tylko na chwilę

Antoine Brizard w stolicy na razie tylko na chwilę

fot. Aleksandra Twardowska

W dniach 5-6 września nowy rozgrywający ONICO Warszawa, Antoine Brizard, odbył pierwsze treningi ze stołeczną drużyną. Francuz przyjechał do Warszawy w przerwie między reprezentacyjnymi rozgrywkami.

Młody rozgrywający ma za sobą bardzo pracowity sezon reprezentacyjny — wraz z kadrą Francji uczestniczył w Lidze Światowej, Memoriale Huberta Wagnera oraz mistrzostwach Europy. Drużyna Laurenta Tillie rozpoczęła rozgrywki z wysokiego C. W tegorocznej edycji Ligi Światowej Francuzi ponieśli tylko jedną porażkę, a w finale pokonali 3:2 gospodarzy turnieju Final Six, Brazylijczyków. Trójkolorowi nie zdołali jednak utrzymać wysokiej formy — w Lotto Eurovolley Poland 2017 odpadli w meczu barażowym z reprezentacją Czech, tym samym zajęli 9. miejsce i nie obronili tytułu mistrza Starego Kontynentu. — Sezon był bardzo długi. Byliśmy dość zmęczeni, bo graliśmy wiele meczów, prawie bez przerwy. Niestety w mistrzostwach Europy nie graliśmy na tym poziomie co zawsze. Mimo wszystko ten sezon wiele mnie nauczył — powiedział Antoine Brizard.Po zakończeniu mistrzostw Europy Antoine Brizard dołączył do treningów ONICO Warszawa. W środę 6 września wziął udział w sparingu z Szachtiorem Soligorsk, a już dzień później wrócił na zgrupowanie reprezentacji. — Nie mogę się doczekać nowego sezonu. Duże wrażenie zrobiła na mnie atmosfera w Krakowie podczas Memoriału Huberta Wagnera. To towarzyski mecz, a trybuny były wypełnione do ostatniego miejsca. We Francji taka sytuacja po prostu się nie zdarza — ocenił nasz rozgrywający.

Przy okazji dwudniowej wizyty w stolicy Antoine Brizard spotkał się z nowymi kolegami z drużyny. — Chłopaki zrobili na mnie świetne wrażenie — widać, że w ekipie panuje znakomita atmosfera. W aklimatyzacji pomaga mi również Guillaume Samica, z którym mogę porozmawiać w swoim ojczystym języku. Mam jednak nadzieję, że uda mi się nauczyć choć trochę polskiego — powiedział rozgrywający. W nadchodzącym sezonie to właśnie Francuzi będą drugą najliczniejszą narodowością w drużynie ONICO Warszawa. Na początku października do ekipy dołączy także trener, Stéphane Antiga. — Nie mogę się doczekać, kiedy rozpocznę współpracę ze Stéphane’em Antigą. Uważam, że jest to jeden z najlepszych francuskich siatkarzy w historii, z zachwytem oglądałem jego mecze, dlatego możliwość grania w jego zespole jest dla mnie wielkim zaszczytem — zakończył Antoine Brizard.

W tym miesiącu Francuzi wezmą udział w jeszcze jednym turnieju. W dniach 12-17 września Trójkolorowi rozpoczną zmagania w Pucharze Wielkich Mistrzów, turnieju rozgrywanym co cztery lata w Japonii. W tegorocznej edycji udział wezmą także Włosi, Amerykanie, Irańczycy, Brazylijczycy, a także gospodarze turnieju, Japończycy.

źródło: onicowarszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved