Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Antoine Brizard odchodzi z Vervy Warszawa

Antoine Brizard odchodzi z Vervy Warszawa

fot. Klaudia Piwowarczyk

W środę zadecydowano o zakończeniu obecnego sezonu PlusLigi. Przerwa w rozgrywkach to dla wielu siatkarzy okres zmiany klubowych barw. Drużynę Vervy Warszawa Orlen Paliwa opuści Antoine Brizard. Francuski rozgrywający pożegnał się z kibicami za pośrednictwem  mediów społecznościowych.

Antoine Brizard podpisał kontrakt z klubem z Warszawy w maju 2017 roku. Miał zastąpić samego Pawła Zagumnego, który zdecydował się wówczas przejść na siatkarską emeryturę. Młodego zawodnika klubu Spacer’s de Toulouse ściągnął do Polski trener Stephane Antiga. Brizard okazał się klasowym rozgrywającym, a na parkietach PlusLigi bardzo rozwinął swój talent i wyrobił sobie dobrą markę.W ciągu trzech sezonów zagrał w ekipie ze stolicy 86 ligowych spotkań, występował również w Pucharze Polski i Lidze Mistrzów. Największym sukcesem w barwach drużyny z Warszawy było wywalczenie wicemistrzostwa Polski w sezonie 2018/2019. W obecnych rozgrywkach Verva Warszawa Orlen Paliwa zajmowała drugie miejsce na dwie kolejki przed końcem fazy zasadniczej i była jednym z faworytów do walki o tytuł w play–offa. Niestety, z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki nie zostaną dokończone.

– Chciałbym, by ta niesamowita historia skończyła się w inny sposób. Chciałbym móc odejść z radością. Smutne, że opuszczam was w takiej sytuacji, bo nie miałem nawet czasu, by wam podziękować. Dziękuję Verva Warszawa, moi koledzy z drużyny, członkowie klubu kibica i wszyscy fani. Miło było spędzić te trzy lata z wami wszystkimi. Dziękuję za wsparcie, którego nigdy nie zapomnę. Teraz nadszedł czas, bym rozpoczął nową przygodę… Nie martwcie się, wrócę – napisał Brizard na swym profilu na Instagramie.

– Dziękuję klubowi, moim kolegom z drużyny, Klubowi Kibica i wszystkim fanom za te trzy piękne lata. Życzyłbym sobie, żeby ta wspaniała warszawska historia zakończyła się w inny sposób. Liczyłem na to, że będę mógł odejść z radością i pożegnać się ze wszystkimi. Niestety w związku z pandemią koronawirusa i niespodziewanym zakończeniem sezonu odchodzę smutny – powiedział Antoine Brizard. – Nigdy nie zapomnę spędzonego w Warszawie czasu. Nadeszła jednak kolej na nową przygodę. Ale nie martwcie się… Wrócę! – uśmiechnął się.

Antek świetnie kierował grą naszego zespołu. Będzie nam go brakować – skomentował Piotr Gacek, dyrektor sportowy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. – Dziękujemy mu za doskonałą współpracę i życzymy powodzenia w nowym klubie. Mam nadzieję, że niebawem się spotkamy – dodał. – Nas tymczasem czeka trudne zadanie. Musimy znaleźć godnego zastępcę na kluczową pozycję rozgrywającego – stwierdził.

źródło: inf. prasowa, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved