Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Antoine Brizard dłużej w Onico Warszawa

Antoine Brizard dłużej w Onico Warszawa

fot. Katarzyna Antczak

Mimo że sezon siatkarski w pełni, to drużyny PlusLigi rozpoczęły budowanie składów na kolejny. W stołecznej drużynie przedłużono kontrakt, a Antoine Brizard pozostanie w Warszawie przez kolejne dwa sezony. Francuski rozgrywający to drugi zawodnik, który przedłużył umowę z ONICO Warszawa. 

Antoine Brizard profesjonalną przygodę z siatkówką rozpoczął w Paris Volley, gdzie grał w latach 2012-2015. Przez poprzednie dwa sezony bronił zaś barw Spacer’s Tuluza, z którym wywalczył wicemistrzostwo Francji. ONICO Warszawa jest pierwszym zagranicznym klubem w jego karierze.W obecnym sezonie dwudziestotrzyletni rozgrywający uznawany jest za jedno z największych objawień PlusLigi. Francuz skutecznie zastąpił Pawła Zagumnego i pewnie dowodzi grą stołecznego klubu. Po dwudziestu kolejkach rozgrywek Brizard ma na swoim koncie aż 93 punkty. Francuski rozgrywający jest jednym z najlepiej serwujących zawodników ligi – do tej pory zdobył w tym elemencie 29 oczek, co daje mu trzecią pozycję w rankingu.

Antoine jest jednym z odkryć tego sezonu, jego transfer okazał się strzałem w „10”. Szybko zaaklimatyzował się w Warszawie i mimo że nie miał możliwości przepracowania z zespołem całego okresu przygotowawczego, świetnie wkomponował się do drużyny. Brizard jest dziś kluczową postacią ONICO, reprezentantem kraju i cieszymy się, że pozostanie z nami przez kolejne dwa sezony ― powiedział dyrektor sportowy ONICO Warszawa, Paweł Zagumny.

Brizard to także nadzieja francuskiej reprezentacji. Rozgrywający ONICO Warszawa występuje w trójkolorowych barwach od 2017 roku. Wraz z kadrą Francji zdobył złoto Ligi Światowej oraz srebrny medal Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. O występy w podstawowej szóstce rywalizuje z Benjaminem Toniuttim, rozgrywającym ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

źródło: onicowarszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved