Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Antalya Open: Komplet zwycięstw Polaków

Antalya Open: Komplet zwycięstw Polaków

Bardzo dobrze radzą sobie na tureckim piasku polscy siatkarze plażowi. W turnieju głównym Antalya Open wystartowały cztery polskie pary i wszystkie odniosły zwycięstwa w swoich pierwszych meczach grupowych. Najwięcej emocji dostarczyło spotkanie Michała Kądzioły i Jakuba Szałankiewicza, którzy dopiero po tie-breaku pokonali Niemców Walkenhorst/Poniewaz B. Natomiast Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, a także Michał Bryl i Kacper Kujawiak bardzo zdecydowanie w dwóch setach rozprawili się ze swoimi przeciwnikami.

Od zwycięstwa rozpoczęli swoje zmagania w Antalya Open Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz. Polska para w swoim pierwszym meczu w grupie C nie bez emocji pokonała duet Walkenhorst/Poniewaz B. Choć to Niemcy lepiej otworzyli pojedynek i odnieśli minimalne zwycięstwo w pierwszej partii, to kolejne sety padły już łupem biało-czerwonych. Wyraźnie podrażnieni porażką siatkarze znad Wisły z wysokiego C rozpoczęli drugą odsłonę, w której szybko wypracowali kilkupunktowe prowadzenie (5:1, 18:12), chociaż w końcówce seta rywalom udało się nieco odrobić straty. Mimo tego Kądzioła i Szałankiewicz poszli za ciosem i rozstrzygnęli na swoją korzyść decydującego o końcowym rezultacie  tie-breaka w stosunku 15:9.

Kądzioła/Szałankiewicz POL [14] – Walkenhorst/Poniewaz B. GER [19] 2:1
(19:21, 21:17, 15:9)

Dużo bardziej przekonującą wygraną odnieśli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Polacy w dwóch setach pewnie pokonali parę Kawalenka/Dziadkou. Pozycja biało-czerwonych ani przez moment nie była zagrożona. W pierwszym secie wypracowali pięciopunktową przewagę (13:8), którą dowieźli do końca partii. W drugim secie siatkarze znad Wisły także próbowali narzucić swój styl gry. Chociaż Białorusinom w pewnym momencie udało się doprowadzić do wyrównania po 11, to Łosiak i Kantor nie dali wydrzeć sobie wiktorii z rąk, zwyciężając 21:18 i w całym meczu zdecydowanie 2:0.

Łosiak/Kantor POL [5] – Kawalenka/Dziadkou BLR [28] 2:0
(21:16, 21:18)

Także najbardziej doświadczona polska para eksportowa nie dała szans rywalom. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel potrzebowali dwóch rozdań, aby uporać się z duetem Júlio/Ahmed Tijan. Katarczycy nie znaleźli recepty na świetnie dysponowanych zawodników znad Wisły i musieli uznać ich wyższość. Polacy w premierowej odsłonie szybko odskoczyli przeciwnikom na trzy oczka, by ostatecznie zwyciężyć z pięciopunktowym zapasem. W drugiej odsłonie biało-czerwoni jeszcze bardziej zdominowali boisko, bowiem prowadzili nawet ośmioma punktami.

Fijałek/Prudel POL [6] – Júlio/Ahmed Tijan QAT [27] 2:0
(21:16, 21:13)

Najmniejszych problemów z pokonaniem swoich pierwszych przeciwników nie mieli Michał Bryl i Kacper Kujawiak. Polska para dość niespodziewanie gładko pokonała wyżej rozstawionych Erdmanna i Matysika. Rozstawieni z nr 26 Polacy w obu setach bardzo szybko wypracowali znaczny zapas punktowy, który utrzymywali do końca każdej z odsłon. W premierowej partii wręcz zmietli oponentów z parkietu, wygrywając 21:10. W drugim secie Niemcy także nie mieli za wiele do powiedzenia, a biało-czerwoni mogli cieszyć się z pierwszej wiktorii.

Erdmann/Matysik GER [7] – Bryl/Kujawiak POL [26] 0:2
(10:21, 16:21)