Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Antalya Open: Kołosińska i Brzostek wyszły z grupy

Antalya Open: Kołosińska i Brzostek wyszły z grupy

Przegranymi meczami zakończyły swoje zmagania grupowe w tureckiej Antalyi polskie żeńskie pary plażowe. Monika Brzostek i Kinga Kołosińska uległy po tie-breaku Czeszkom Slukova/Hermannova i zajmując ostatecznie trzecie miejsce w grupie, awansowały do dalszych rozgrywek. Jagoda Gruszczyńska i Dorota Strąg przegrały ze szwajcarską parą Betschart/Hüberli i z trzema porażkami na koncie pożegnały się już z turniejem.

Monika Brzostek i Kinga Kołosińska mając na swoim koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę, przystąpiły do ostatniego meczu grupowego, w którym ich rywalkami były niepokonane dotąd Czeszki Marketa SlukovaBarbora Hermannova. W pierwszym secie zacięta walka trwała dość długo, jednak w końcówce biało-czerwone okazały się słabsze o kilka piłek i przegrały do 17. Polki zrewanżowały się Czeszkom w drugiej partii, którą wygrały po równie emocjonującej końcówce 21:19. Decydująca partia niestety przebiegała już pod dyktando rywalek biało-czerwonych. Slukova i Harmannova wygrały 15:10 i z kompletem zwycięstw awansowały do dalszych gier z pierwszego miejsca w grupie. Brzostek i Kołosińska zajęły trzecie miejsce i jutro zagrają w I rundzie pucharowej turnieju.

Dwie porażki miały na swoim koncie Jagoda Gruszczyńska i Dorota Strąg, które w meczu ostatniej szansy grały z Niną Betschart i Tanją Hüberli ze Szwajcarii. Przeciwniczki od początku spotkania narzuciły naszym siatkarkom swój styl gry. Polki goniły, ale w pierwszym secie nie dały rady, szybko przegrywając do 15. W drugiej partii biało-czerwone miały szanse na wygraną, jednak w końcówce Szwajcarki znów okazały się lepsze i wygrywając do 18, wygrały całe spotkanie. Dla Jagody i Doroty była to trzecia porażka, która oznacza czwarte miejsce w grupie i odpadnięcie z turnieju.