Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Antalya Open: Fijałek i Prudel w małym finale

Antalya Open: Fijałek i Prudel w małym finale

Łotewska para Aleksandrs Samoilovs/Janis Smedins okazała się za mocna dla biało-czerwonych, wczoraj pokonała Kądziołę i Szałankiewicza oraz Bryla i Kujawiaka, dziś lepsza po tie-breaku była od Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla. Spotkanie było bardzo wyrównane, pierwsza partia padła łupem Polaków. Drugi set był grany na przewagi i 25:23 wygrali Łotysze. W tie-breaku także minimalnie lepsza była para Samoilovs/Smedins. Natomiast w meczu o trzecie miejsce Fijałek i Prudel zmierzyli się z greckim duetem Kotsilianos/Zoupanis i dosyć łatwo wygrali w dwóch setach.

Po zwycięstwie w premierowej odsłonie, o której można powiedzieć, że była prawdziwą siatkarską wojną, a o zwycięstwie zadecydowały niuanse, początek drugiej partii to także walka punkt za punkt. Żadna z ekip nie była w stanie odskoczyć nawet na dwa oczka. Dopiero po skutecznym bloku, a następnie kontrataku duet z Łotwy przeważał 7:5. Smedins i Samoilovs w bloku spisywali się bardzo dobrze (11:8). Biało-czerwoni jednak między innymi za sprawą zagrywki Fijałka wyrównali na 12:12, ale ponownie zadziałał blok rywali. W połączeniu ze skutecznym atakiem pozwolił on parze z Łotwy ponownie prowadzić trzema oczkami. W końcówce dobry blok Polaków i zagrywka pozwoliły wyrównać na 20:20. W grze na przewagi lepsi okazali się Samoilovs i Smedins. Tym samym o losach meczu miał zdecydować tie-break.

Po wyrównanym początku tie-breaka kolejny blok rywali sprawił, że Fijałek z Prudlem przegrywali 2:4. Zwłaszcza Mariusz Prudel miał kłopoty z przebiciem się przez blok, a po pomyłce Fijałka było 6:3. Polska para miała szansę na odrobienie strat, ale popełniała własne błędy. Fijałek z Prudlem próbowali gonić wynik, zbliżyli się na jeden punkt, ale przewaga rywali okazała się zbyt duża.

półfinał:
Samoilovs/Smedins J. LAT [4] – Fijałek/Prudel POL [6] 2:1
(18:21, 25:23, 15:13)

Biało-czerwoni lepiej weszli w spotkanie, po skutecznym bloku Mariusza Prudla prowadzili 5:2. Bardzo dobra gra w obronie Polaków, a Grzegorz Fijałek sprytnie zaatakował w sam róg boiska i przewaga naszych jeszcze wzrosła (7:3). Grecy zaczęli popełniać błędy. Po skutecznym ataku Fijałka zespoły zeszły na przerwę techniczną przy prowadzeniu biało-czerwonych 13:8. Kolejny punktowy blok Prudla i było 15:8. Georgios Kotsilianos zaatakował w aut (17:9). Grecy nie poddawali się, asem serwisowym popisał się Nikos Zoupanis (12:18). Seta zakończył skutecznym atakiem Prudel (21:14).

Druga partia zaczęła się od walki punkt za punkt. Biało-czerwoni wyszli na trzy oczka prowadzenia (6:3) i czas wzięli Grecy. Po przerwie duet Kotsilianos/Zoupanis odrobił straty i doprowadził do remisu po 6, po bloku na Fijałku. Po chwili asa serwisowego posłał Prudel i znowu biało-czerwoni zbudowali przewagę (9:6). Ciężka wymiana zakończyła się punktowo dla Polaków, bowiem Greg zaatakował w aut (15:10). Grecy zaczęli popełniać błędy (18:12) i biało-czerwoni byli coraz bliżej medalu. As serwisowy Mariusza Prudla zakończył spotkanie (21:13).

Mecz finałowy nie odbył się, ponieważ z powodu kontuzji Larsa Flüggena Niemcy oddali spotkanie walkowerem. Zwycięzcami zostali pogromcy trzech polskich par – Samoilovs/Smedins J.